Ana SayfaGüzellikMakyajDoğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen doğal makyaj nasıl yapılır? Konusu merak edilenler arasındadır. Bakımlı olmak genç...

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen doğal makyaj nasıl yapılır? Konusu merak edilenler arasındadır. Bakımlı olmak genç ve yetişkin birçok kadın için son derece önemlidir. Günün her saati canlı ve güzel görünmek için sürekli bakım ve makyaj yapmak gerekebilir. Makyaj yapmanın da kendi içerisinde kuralları vardır. Örneğin düğün ya da parti gibi organizasyonlar için ağır makyajlar yapılırken, günlük kullanıma daha soft makyajlar tercih edilir.

Doğal Makyaj Nedir?

Doğal makyaj, hafif ve sade olarak yapılan bir uygulamadır. Bakıldığında makyaj yokmuş gibi bir görüntü sağlar fakat son derece canlı ve bakımlı bir yüze sahip olunur. Abartından uzak, doğal, sade ve kişiye uygun bir uygulama şeklidir. Gün içinde evde ve sokakta rahatlıkla kullanılabilir. Doğallık ve sadelikten yana olan kadınlar için sevilen bir makyaj uygulamasıdır.dogal makyaj nasil yapilir

Doğal Makyaj İçin En Uygun Malzemeler

Doğal bir makyaj yapmak için seçilecek kozmetik ürünlerin kalitesi ve rengi çok önemlidir. Kişiden kişiye değişiklik gösteren tonlara sahip ürünleri doğru tercih etmek gerekiyor. Cilt tonuna en uygun fondöten, pudra, allık ve far ile doğal bir makyaj yapmak mümkündür. Ürünün cilt tipine göre seçilmesi de önemli bir husustur. Yağlı, kuru ya da karma ciltlere özel üretilen kozmetik ürünleri cilt tipine uygun seçilmelidir. Aksi takdirde doğallıktan uzak, kusurlu bir makyaj uygulaması yapılır. Makyaj sonrası pütür pütür bir görünümü kimse istemez.

Bir diğer husus da seçilen ürünlerin simli ve parlak olmamalarıdır. Özellikle mat tercih edilen kozmetik ürünler ile kusursuz bir doğal makyaj yapmak mümkündür. Doğal makyaj uygulaması için gerekli olan püf noktaları bilmek yeterli olacaktır.

Doğal Makyajın Püf Noktaları

Doğru bir şekilde seçilen kozmetik ürünlerden sonra gerekli püf noktaları bilip uygulamak doğal makyajın ikinci basamağıdır. Doğal makyajın püf noktaları:

  • Fondöten uygulaması ıslak sünger ile tamponlama şeklinde yapılmalıdır.
  • Göz altı morluklarını doğru kapatıcı ile kapatmak gerekiyor. Ters üçgen şeklinde uygulanan kapatıcı da tamponlama ile yapılmalıdır.
  • Toz far ya da allık yerine kremsi ya da likit ürünler nokta nokta uygulanıp yayılmalıdır.
  • Metalik ya da pudra pembesi far seçimi daha uygun olacaktır.
  • Maskara uygulaması tek kat yapılmalıdır.
  • Allık doğal renkte ve simsiz olmalıdır. Yanağın tek bir noktasında hafif olarak uygulama yapılmalıdır. Allık geniş alana yayılmamalıdır.
  • Dudaklar için uygulama yapılacak rujun mat ve doğal renkte olması gerekir. Uygulama en fazla iki kat yapılmamalıdır. Ayrıca uygulamaya dudak ortasından başlanıp kenarlara doğru yayılmalıdır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!