Ana SayfaGüzellikCilt BakımıSenin Cilt Alt Tonun Hangisi?

Senin Cilt Alt Tonun Hangisi?

Peki, senin cilt alt tonun hangisi? Cilt alt tonları sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere üç alt gruba toplanmıştır.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Her renk, farklı pigmentlerden oluşan renklerin birleşmesiyle oluşur. İnsanların da ciltleri bazı renk pigmentlerinin birleşmesiyle oluşmuştur. Çoğu kez insanlar bazı renklerin size yakıştığını, bazı renklerin ise sizi boğduğunu söylerler. Bu boğma ya da açma olayı cilt alt tonuyla ilgilidir. İnsanlar cilt alt tonlarını tespit etmek için makyaj artistlerinden yardım almaktadır. Peki, senin cilt alt tonun hangisi? Cilt alt tonları sıcak, soğuk ve nötr olmak üzere üç alt gruba toplanmıştır.

Soğuk Cilt Alt Tonu Nedir?

Soğuk alt tonlu kişilerin güneş ışığında kollarının içindeki damarlarına baktığında mavi ağırlıklı damalar görmesi gerekmektedir. Aynı zamanda soğuk alt tona sahip kişiler, gümüş takıları taktıklarında daha canlı gözükmektedir. Soğuk cilt alt tonlu olan insanların, tenlerinin altındaki pigmentler pembe ağırlıklıdır. Yapılan araştırmalar, cilt alt tonlarının kişinin ten rengine göre olmadığını doğrulamaktadır. Her soğuk alt tona sahip kişi bembeyaz bir cilde sahip olur diye bir kural yoktur. Özellikle soğuk alt tonlu kişilere mavinin ve morun tonları yakışmaktadır. Pek çok makyaj malzemesi kişilerin cilt alt tonuna göre kategorilere ayrılmıştır. Soğuk alt tona sahip kişiler, kırmızı rujlarında mavi tabanlı olanları tercih ederlerse, bordo renklerini ağırlıklı kullanırlarsa ve pastel renklerde bir kıyafet dolabına sahip olurlarsa daha canlı görünürler.senin cilt alt tonun hangisi

Sıcak Cilt Alt Tonu Nedir?

Güneş altında kolun içindeki damarlara bakıldığında, yeşil damarlar görünüyorsa bu kişiler sıcak alt tonlu demektir. Aynı zamanda altın kolyeler yüzükler taktığınız zaman daha canlı görünüyorsanız, sıcak alt tonuna sahipsiniz demektir. Sıcak cilt alt tonu sahiplerinin tenlerinin altındaki pigmentler sarıdır. Sıcak alt tonlu kişiler, güneşin renklerini makyajlarında ve kıyafetlerinde kullanırlarsa, doğadan gelen yeşil tonlarını ve turuncuyu anımsatan kırmızıları kullanırlarsa, oldukça çarpıcı gözükeceklerdir.

Nötr Cilt Alt Tonu Nedir?

Anlatılan cilt alt tonu bulma yönteminde, damarların rengine bakılarak karar verilmektedir. Fakat bazı insanların ciltlerindeki damarları net gözükmez ya da hem yeşil hem mavi damarları birlikte gözükür. Bu durumda nötr cilt tonuna sahip olan bu insanlara oldukça şanslı denmektedir. Çünkü her rengin kolaylıkla yakışacağı bilinmektedir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!