Faydalı Bilgin ile Sağlık, Kadın, Pratik Bilgiler, Mutfak, Yemek Tarifi, Dekorasyon, Hobi, Elişleri, ve Yaşam'a dair Faydalı Bilgiler sunan İçerik Portalı.

Portakal dilimi nasıl kurutulur?

Faydalı Bilgin – Evinize farklı bir hava getirmek için çok fazla para harcamanıza gerek yok! Yapmanız gereken tek şey tarzınızı belirlemek ve ne istediğinize karar vermek.

Faydalı Bilgin – Evinize farklı bir hava getirmek için çok fazla para harcamanıza gerek yok! Yapmanız gereken tek şey tarzınızı belirlemek ve ne istediğinize karar vermek. Gerisi çok kolay, nasıl mı? Evinize malzemelere kolaylıkla ulaşabileceğiniz küçük dekoratif eşyalar yapabilirsiniz. Mesela mutfağınızda veya salonunuzda masanızın üzerinde kullanabileceğiniz kurutulmuş portakal dilimlerine ne dersiniz? 

Renkli veya çok derin olmayan geniş bir tabağın içerisine kurutulmuş portakal dilimleri ekleyerek evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Peki portakal dilimini nasıl kurutacağız diye soranlar için bugün elmaelma.com okurlarına kurutulmuş portakal dilimlerini evinizde pratik bir şekilde yapabilmeniz için tarifini hazırladık…

MALZEMELER:

– 2 adet portakal,

– Fırın kağıdı,

– Fırın.

Yapılış aşaması: Portakalalarınızı ince ince halka şeklinde doğrayın, daha sonra dilimlediğiniz portakallarınızın suyunu almak için havlu kağıdın üzerine koyun ve suyunu almasını bekleyin. Daha sonra fırın tesinize fırın kağıdını yerleştirin ve havlu kağıt ile suyunu aldığınız portakal dilimlerinizi fırın tepsinize yerleştirin. 200 derecede 2 saat boyunca ısıstılmış fırınınıza 100 derecede pişirin. Yarım saatte bir portakal dilimlerinizi ters çevirin. Fırından çıktıktan sonra 1 saat kadar dinlenmeye bırakın.

Kurutulmuş olduğunuz portakal dilimlerini herhangi bir tatlının veya yemeklerin içinde kullanmak istiyorsanız kavanozun içerisinde saklayabilirsiniz.

Bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 03:07

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Tamam