Ana SayfaYaşamMutfak BilgileriPortakal dilimi nasıl kurutulur?

Portakal dilimi nasıl kurutulur?

Evinize farklı bir hava getirmek için çok fazla para harcamanıza gerek yok! Yapmanız gereken tek şey tarzınızı belirlemek ve ne istediğinize karar vermek.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Evinize malzemelere kolaylıkla ulaşabileceğiniz küçük dekoratif eşyalar yapabilirsiniz. Mesela mutfağınızda veya salonunuzda masanızın üzerinde kullanabileceğiniz kurutulmuş portakal dilimlerine ne dersiniz?

Renkli veya çok derin olmayan geniş bir tabağın içerisine kurutulmuş portakal dilimleri ekleyerek evinize farklı bir hava katabilirsiniz. Peki portakal dilimini nasıl kurutacağız diye soranlar için bugün elmaelma.com okurlarına kurutulmuş portakal dilimlerini evinizde pratik bir şekilde yapabilmeniz için tarifini hazırladık…

MALZEMELER:

  • 2 adet portakal,
  • Fırın kağıdı,
  • Fırın.

Fırında Kurutulmuş Portakal Tarifi Yapılışı

Portakallarınızı ince ince halka şeklinde doğrayın, daha sonra dilimlediğiniz portakallarınızın suyunu almak için havlu kağıdın üzerine koyun ve suyunu almasını bekleyin. Daha sonra fırın tepsinize fırın kağıdını yerleştirin ve havlu kağıt ile suyunu aldığınız portakal dilimlerinizi fırın tepsinize yerleştirin. 200 derecede 2 saat boyunca ısıtılmış fırınınıza 100 derecede pişirin. Yarım saatte bir portakal dilimlerinizi ters çevirin. Fırından çıktıktan sonra 1 saat kadar dinlenmeye bırakın.

Kurutulmuş olduğunuz portakal dilimlerini herhangi bir tatlının veya yemeklerin içinde kullanmak istiyorsanız kavanozun içerisinde saklayabilirsiniz.

Bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!