Ana SayfaGüzellikEpilasyonİstenmeyen Tüylerinizden 5 Dakikada Kurtulun

İstenmeyen Tüylerinizden 5 Dakikada Kurtulun

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Her insanın çeşitli yerlerinde istenmeyen tüyler meydana gelebilir. Bu tüyleri yok etmek için çeşitli yollar deneyebilirsiniz. Ancak ne yazık ki her yöntem bu konuda istediğiniz sonucu size veremeyebilir. Daha kesin sonuç verici bir yöntem denemeniz, boşa zaman kaybetmemenizi sağlar. İstenmeyen tüylerinizden 5 dakika içerisinde kurtulmayı istemez misiniz? Tüyleri kısa sürede yok etmenizi sağlayacak en etkili yöntem aşağıdadır.

İstenmeyen Tüyler İçin Limon Kürü Tarifi

Ağda yapmaya gerek kalmadan da tüylerden kurtulmak mümkündür. Bunun için doğanın bizlere sunduğu ürünlerden yararlanılabilir. İstenmeyen tüyler için limon kürü tarifini deneyebilirsiniz.

Bu kür için gerekli olan malzemeler şunlardır:

  • Yarım limon
  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 tatlı kaşığı diş macunu

Kullanarak bir kür hazırlayabilirsiniz. Bu malzemelerin her biri cildiniz için faydalıdır. Tamamen doğal olan ürünleri kullanarak hazırlayacağınız bu kür, oldukça fazla işinize yarayacaktır.

Limon Kürünün Hazırlanışı

Limon kürünün malzemeleri yukarıda verilmiştir. Bu malzemelerden öncelikle limonu alarak suyunu bir güzel sıkmalısınız. Eğer çekirdek varsa, çekirdekleri suyun içinden almalısınız. Daha sonra limon suyunun içerisine karbonatı, tuzu ve diş macununu eklemelisiniz. Bunları karıştırdıktan sonra kürü elde etmiş olacaksınız. Eğer vücudunuzun birçok yerine uygulama yapacaksanız, malzemeleri iki katı şeklinde kullanabilirsiniz.

Limon Kürünün Uygulanması

Hazırladığınız limon kürünü kullanmak için bir saat beklemeniz gerekir. Kürü bir saat kadar bekletirseniz, etkisi daha fazla olur. Limon kürünü, tüylenmenin olduğu yerlere masaj yaparak sürünüz. Özellikle de masaj yapmanız, cildinizdeki ölü derinin de atılmasını sağlar. Kürü iyice sürdükten sonra 5 dakika bekleyiniz. Daha sonra o bölgenizi durulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda kürün ne kadar işe yaradığını kendiniz göreceksiniz. Ancak kürü kullanmadan evvel, tüylerinizi almanız gerekmektedir. Kıl köklerinin daha iyi şekilde ölmesi için bunu yapmalısınız.

Limon Kürü Hangi Sıklıkla Kullanılmalıdır?

Limon kürünü günde bir defa yaparak istenmeyen tüylerinizi hızlıca yok edebilirsiniz. Böylece tüylenme ile baş edebilirsiniz.

İstenmeyen Tüyleri 5 Dakikada Ağda Yapmadan Acısız Bir Şekilde Kurtulun!

Bu Konular İlginizi Çekebilir!