Ana SayfaGüzellikSaç BakımıSaç Gürleştirme Yöntemleri

Saç Gürleştirme Yöntemleri

Eğer sizde güzel ve dolgun saçlara sahip olmak istiyorsanız saç gürleştirme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olup bu yöntemleri...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Herkes dolgun ve gür saçlara sahip olmak ister. Saçlar, kişinin dış görünümünde oldukça önemli bir yere sahiptir. Sağlıklı bir saçlara sahip olmak denilince akla ilk gelen şeylerden biri gür saçlara sahip olmaktır. Günümüzde hava kirliliği ve su kirliliği gibi etkenler saçlarınızın uzamasını ve gürleşmesini engelleyen faktörlerdir. Ayrıca kimyasal maddeler içeren şampuan ve saç bakım ürünleri kullanımı da hiç şüphesiz anlık fayda sağlasa bile ilerleyen zamanlarda geri dönülemez olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabiliyor. Bu gibi sebeplerden ötürü saçlarınıza iyi bakarak tüm bu olumsuz sonuçların önüne rahatlıkla geçebilirsiniz. Eğer sizde güzel ve dolgun saçlara sahip olmak istiyorsanız saç gürleştirme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olup bu yöntemleri uygulayarak saç gürleştirme işlemini kendiniz yapıp saçınızdaki farkı görebilirsiniz.

Yağlar İle Saç Bakımı

Bitkisel içerikli yağların saçlar üzerindeki olumlu etkilerini bilmeyen neredeyse yoktur. Doğal bitkilerden doğal yöntemler ile elde edilen yağları saç bakımınızda kullanarak dolgun, gür, uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmanız mümkündür. Banyo yapmadan önce kirli ve kuru olan saçlarınıza saç diplerinizden başlayıp saç uçlarınıza kadar doğal yağlarla masaj yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, argan yağı, avokado yağı, badem yağı ve jojoba yağı gibi yağlar ile masaj yaparak saçlarınızda çoklu etki yapabilirsiniz. Bu yağları saçınızdan arındırmak için önce şampuan ile saçınızı ovalayıp ardından su ile durulamalısınız.

İlik Maskesi İle Saç Gürleştirme

Son dönemlerde içerdiği kolajen ile tekrar popüler olan iliği saç bakım maskesi yaparak gür saçlara sahip olabilirsiniz. Bir adet ufak ilikli kemiği bir çay bardağı su ile pişirin. Ardından ilikle beraber suyu alın ve içerisine çam terebentin ekleyip saçlarınıza iyice yedirerek masaj yapın. Bu maskeyi en az 3 saat saçınızda bekletip durulayabilirsiniz.

Saçlarınızı Tarayın

Saç dökülmelerinin yani saç kaybının en büyük nedeni saçlarınızı taramamaktır. Saçlarınızın özellikle dip kısımlarını kan dolaşımı olup yeni saçların çıkabilmesi adına tarayın. Eğer bu yöntemi tek başına yeterli görmezseniz şampuanınızın içerisine biraz sofra tuzu ilave edip iyice çalkalayın. Bu sayede şampuanınız saç diplerinize peeling yapıp ölü derileri ordan atmış olacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!