Ana SayfaGüzellikSaç BakımıKuru Şampuan Nasıl Kullanılmalıdır?

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılmalıdır?

Özellikle de kişilere ferahlık hissi vererek onları rahatlatmaktadır. Peki kuru şampuan nasıl kullanılmalıdır?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Son zamanlarda kadınların vazgeçilmez yardımcılarından biri haline gelen kuru şampuanlar sıkça tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu şampuanlar sayesinde gün sonunda kirli olan saçlar, yağlı saçlar ya da yorgunluktan dolayı akşam yıkanamayan saçlar hacim kazanmakta ve canlı bir şekilde görünümü meydana getirmektedir. Özellikle de kişilere ferahlık hissi vererek onları rahatlatmaktadır. Peki kuru şampuan nasıl kullanılmalıdır?

Kuru Şampuanın Kullanımı

Kuru şampuanın tüm saça güzelce hacim kazandırabilmesi için, ilk olarak saç güzelce taranmalı ve böylece saçın dolanmış olan kısımları düzeltilmelidir. Ardından saçınızı kalınlığına göre birkaç parçaya ayırmalı ve her ayırdığınız parçaya yaklaşık 15 cm kadar uzak olacak şekilde kuru şampuanı sıkmaya başlamalısınız. Bu işlem sonucunda yaklaşık 5 dk kadar beklemeli (böylelikle saç dipleri şampuanı emmeyi başaracaktır) ve ardından parmak uçlarınız ile beraber güzelce saç diplerini karıştırmalısınız. Tüm bunlar sonucunda kuru şampuan, ilk olarak saçta yer alan yağı emecek ve ardından da saçınıza hacim vererek daha da canlı durmasını sağlayacaktır.kuru sampuan nasil kullanilmalidir

Kuru Şampuan Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kuru şampuanın kullanımı çok kolay olduğu için birçok bayan tarafından sıkça tercih edilmektedir. Fakat kuru şampuan sürekli olarak kullanıldığında saç derisine zarar vereceğinden dolayı sıkça kullanılmamalıdır. Özellikle kuru şampuan kullanımından sonra ilk duşa girdiğiniz esnada saçınızı bolca yıkamaya özen göstermeli ve saçınızın bu şampuandan arınmış olduğuna emin olmalısınız. Eğer ki saçınızı kuru şampuandan arındırmayı başaramazsanız, saçınızda bir süre sonra kepek sorunu oluşmaya başlayacaktır. (Çünkü saçınızda kuru şampuan her geçen birikmiş olacaktır)

Kuru Şampuan İle Saça Hacim Vermek

İlk olarak saçınız dolanmış ise bir tarak yardımı ile saçınızı hafifçe açın. Ardından başınızı öne doğru eğin ve kuru şampuanı yaklaşık 10-15 cm uzaklıktan sıkarak uygulamaya başlayın. Uygulama sonunda elleriniz ile saç diplerinize doğru şampuanı yedirin. Saça tamamen hacim kazandırmak için kuru şampuanı saçınızın her yerine uzaktan sıkmaya başlayın ve son olarak saçlarınızı geriye atın. Bu esnada bile saçınızın ne kadar hacim kazandığını fark edeceksiniz.