Ana SayfaGüzellikSaç BakımıSaçların Kalın Telli Olması İçin Yapmanız Gerekenler

Saçların Kalın Telli Olması İçin Yapmanız Gerekenler

Bu yazıda saçların kalın telli olması için yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

İnce telli saçlar çabuk kırılan ve kopan bir yapıya sahip olduğundan oldukça sağlıksız bir görünüm katar. Seyrek saçlı insanlar bakımsız ve sağlıksız görünen saçlarını güçlendirmek için türlü türlü yöntemler denemektedirler. Aslında seyrek ve ince telli saçların güçlendirilmesi bazı doğal yöntemler ile kısa sürede gerçekleştirilecek bir durumdur. Bu yazıda saçların kalın telli olması için yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Kullanılan Şampuan ve Bakım Kremleri Önemli

İnce telli saç yapısına sahip olan kişilerin şampuan ve bakım kremi seçimleri de bu noktada oldukça önemlidir. Eğer içeriğinde sülfat bulunmayan saç şampuanlarını kullanmaya özen gösterirseniz, saç tellerinizin daha kalın ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer içeriğinde hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ya da aloe vera bulunan saç bakım kremlerini saçınıza düzenli olarak uygularsanız bu yağ özü içeren bakım ürünleri de saçlarınızın daha güçlü ve kalın telli olmasına olanak sağlayacaktır. Saçınız için kullandığınız şekillendirici sprey ya da kremlerin de doğal ya da saçı yıpratmayan ürünlerden olmasına özen gösterin

Saç Boyasından ve Isıdan Kaçının

Eğer kalın telli ve sağlıkla parlayan saçlara sahip olmak istiyorsanız yapacaklarınızın başında kimyasal saç boyalarından kaçınmak gelmelidir. Kimyasal saç boyaları ince telli saçlara uygulandığı taktirde saçların daha da sağlıksız ve cansız görünmesine yol açar. Saç boyası kullanmak yerine doğal kına kullanarak saçlarınızın beslenmesine de yardımcı olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra ısı ile temas eden ince telli saçlar daha güçsüz ve sağlıksız bir yapıya sahip olur. Bu yüzden saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kuruturken oldukça dikkatli davranmalısınız. Isını saçınıza doğrudan temas etmesi kırılmalara ve saçın yıpranmasına yol açacaktır. Üstelik saç düzleştirici gibi şekillendirici ürünleri de kesinlikle kullanmamalısınız.

Sağlıklı Beslenmeye Özen Gösterin

Eğer kalın telli ve güçlü saçlara sahip olmak istiyorsanız beslenme şeklinizin de bu konuda oldukça önemli olduğunu unutmamalısınız. Omega-3 içeren ürünleri tüketmek saç sağlığı açısından oldukça önem teşkil eder. Bol bol balık ürünleri, avokado ve kabak çekirdeği tüketmeye özen gösterin.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!