Ana SayfaGüzellikSaç BakımıEn İyi Saç Kurtarıcı Ürünler Nelerdir?

En İyi Saç Kurtarıcı Ürünler Nelerdir?

Kırıklarla dolan saç tellerinde bir çeşit yanma olduğunu belirtiyor.Yıpranmış bu saçlara en iyi saç kurtarıcı ürünleri nelerdir?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Uzun süre çeşitli işlemlere maruz kalan saçlar ya da sık sık boyanan saçlar çok yıpranır. Görünümü değişen ve kırıklarla dolu bir saç tipi, kadınlar tarafından istenen bir durum değildir. Uzmanlar ısıl, maşa, fön ve boya gibi işlemlerden dolayı yıpranıp kırıklarla dolan saç tellerinde bir çeşit yanma olduğunu belirtiyor. Yıpranmış bu saçlardan en iyi saç kurtarıcı ürünler ile kurtulmak mümkündür.

Saçlardaki problemlerle mücadele eden kadınlar, binlerce çeşit ürün kullanarak dünyalar kadar para ödüyorlar. Fakat düzenli uygulanacak bir saç bakım ürünü ile saçları eski parlak, sağlıklı ve kusursuz görünüme kavuşturmak mümkündür. Evde rahatlıkla uygulanabilen en iyi saç kurtarıcı ürünler, güzellik merkezleri ve kuaförlere göre daha az maliyetli olmaktadır.

Yapısı Bozulan Saçlar İçin Kurtarıcı Ürün

Sık sık boyanan, fön çekilen ve havasız kalan saçların yapısı kısa sürede bozulmaktadır. Özellikle saç için yeterli bakım ve onarım işlemi yapılmazsa bu bozulma süreci daha da hızlanıyor. Düzenli yıkanmayan, uygun şampuan kullanılmayan ve aşırı işleme maruz kalan saçların yapısı kolayca bozulur. Saç yapısının bozulup bozulmadığını anlamak için bir iki saat şaçta takılı olan tokayı çıkarmak yeterlidir. Eğer toka çıkarıldığında saç üzerinde oluşan iz uzun süre kalıyor ise saç yapısı bozulmuş demektir. Bu durumda kurtarıcı bir mucize arayanlar için ideal bir bakım ürünü mevcuttur. Zayıf ve yapısı bozulmuş saçlar için “Wella Luxe Oil Keratin Restore Mask” ürününü kullanılabilir.

Solgun Saçlar İçin Kurtarıcı Ürün

Solgun, parlak ve cansız saçlar için kurtarıcı bir ürün olan Redken Color Extend Magnetics Deep Attraction, tek başına mucizevi bir üründür. Çarpıcılığını yitiren ve rengini kaybeden saçlar için haftada bir uygulanacak ürün, profesyonel bakım merkezlerinin sağladığı etkiyi tek başına sağlıyor.

Elektriklenen Saçlar İçin Kurtarıcı Ürün

Saçlara sürekli ısıl işlem yapıldığında zamanla nem kaybı yaşayan saç telleri kurur ve elektriklenir. Bir türlü toplanamayan elektrikli saçlar, için yoğun nem sağlayan bir ürün kullanımı gerekiyor. Bu durum için Moroccanoil Intense Hydrating Mask kullanılabilecek en ideal ürünlerden biridir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!