Ana SayfaModaSaç ModelleriKısa Saçlar İçin En Güzel Örgü Modelleri

Kısa Saçlar İçin En Güzel Örgü Modelleri

Eğer kısa saçlarınıza örgü modelleri ile daha güzel bir görünüm vermek isterseniz kısa saçlar için en güzel örgü modellerini sizin için derledik.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Saçların güzel görünmesi için birçok farklı model tercih edilebilir. Ayrıca saçların kısa ya da uzun olması da yapılacak saç modelini etkileyebilir. Ancak bazı saç modelleri tüm saçlar için uygun olabilir. Saçınız ister uzun ister kısa olsun, yapacağınız örgü modelleri ile fark yaratabilirsiniz. Örgü modelleri oldukça kullanışlı olduğu için genel olarak uzun saçlara sahip kişiler tarafından tercih ediliyor gibi görünse de aslında kısa saçlıların da kullanabileceği pek çok farklı örgü modeli olduğunu bilmenizde fayda vardır. Eğer kısa saçlarınıza örgü modelleri ile daha güzel bir görünüm vermek isterseniz kısa saçlar için en güzel örgü modelleri arasından istediğiniz modeli rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Kısa Saçlara Balıksırtı Örgüsü Yapabilirsiniz

Saçlarınızın kısa olduğu için örgü yapmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu durum hiç de sanıldığı gibi zor bir durum değildir. Kısa olan saçlarınız eğer omuz hizasında ise balıksırtı örgü modellerini rahatlıkla yapabilirsiniz. İlk olarak saçınızın tepe noktasından 3 tutam saç alıp normal bir örgü gibi örün. Daha sonra bu örgüleri alttan ya da yanlardan aldığınız saç tutamları ile destekleyerek saçlarınızın ucuna kadar örmeye devam edebilirsiniz.kisa saclar icin en guzel orgu modelleri

Mısır Örgüsü ile Fark Yaratın

Saç modelleri arasında pek bilinmese bile aslında çok hoş bir örgü modeli olan mısır örgüsü ile saçlarınıza daha farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Mısır örgüsü aslında oldukça kolay bir saç örgüsü olmasına rağmen zor olarak biliniyor. Kısa olan saçlarınızı mısır örgüsü ile örebilirsiniz. İlk olarak saçlarınızı 2 eşit tutam şeklinde ayırın. Daha sonra bu tutamlardan ince saçlar alarak ikili bir saç örgüsü yapabilirsiniz. En sonunda saçınızı bir toka ile tutturabilirsiniz.

Örgü ve Topuzu Bir Arada Kullanın

Kısa saçlar toplamak ya da toplu bir görünüm vermek pek kolay olmayabilir. Ancak saçlarınızı iki yandan ince normal bir örgü yapın. Daha sonra bu iki ince örgüyü saçınızın ortasında birleştirip sonuna kadar bu şekilde örüp toka ile bağlayabilirsiniz. Örgünüzün alt kısımlarını örgü yerlerinden dışa doğru hafifçe bozun. Son olarak örgünün en alt kısmını içe doğru katlayıp bir topuz yapabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!