Ana SayfaGüzellikSaç BakımıSaç Boyası Nasıl Seçilir?

Saç Boyası Nasıl Seçilir?

Hem cilt tipine ve göz rengine uygun seçilmesi gereken saç boyalarının kalitesi de önem taşır. Peki, saç boyası nasıl seçilir?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kadınlar için saç boyasının önemi oldukça değerlidir. Saçların farklı renkte olabilmesi için kullanılan boyaların seçimi ise oldukça önemlidir. Hanımlar sıklıkla saçlarını boyadıklarından dolayı tercih edilen boyalarda önemli ölçüde dikkat edilmesi gerekir. Çünkü saç boyalarında kimyasal maddeler bulunduğundan dolayı saçların rengini değiştirirken yıpratıcı özelliği de bulunmaktadır. Hem cilt tipine ve göz rengine uygun seçilmesi gereken saç boyalarının kalitesi de önem taşır. Peki, saç boyası nasıl seçilir?

Cilt ve Göz Rengine Göre Saç Boyası

Kişiler birbirinden farklı fiziki yapıya sahiptir. Bu sebeple her saç boyası rengi herkese uygun olmayabilir. Bunun için saç boyası tercihini yaparken göz ve cilt rengine dikkat edilmesi gerekir. Saç boyasının rengi mutlaka yüzünüze ve tarzınıza uygun olması gerekir. Çok esmer ve koyu tenli birine sarı saç boyasının gitmeyeceği kesindir. Bunun için saçınızı boyatmadan önce uzman bir kuaförden fikir almanız en doğru karar olacaktır.sac boyasi nasil secilir

Saç Boyasındaki En Önemli Etken Kalite

Saçlarını sürekli boyatan hanımlar özellikle kimyasalı azaltılmış boyaları tercih ederler. Çünkü boyaların içindeki zararlı maddeler saçın yıpranmasına neden olmaktadır. Saç boyasını satın almadan önce doğal olup olmadığını araştırmak gerekir. Çünkü sürekli boyaya maruz kalan bir saç zamanla aşırı derecede yıpranacaktır. Saç boyasının önceden araştırılarak alınması ilk kuraldır. Kadınlar saç boyası alırken kimyasal olanları değil tamamen doğal olan boyaları satın alırlar. Saç boyasındaki etken maddeler direk insan sağlığını etkilediğinden çok dikkatli olunması gerekir.

Saç Boyalarındaki Renk Uyumu

Kadınlar saç rengini sürekli değiştirerek farklılık yaratmak ister. Saç boyası renkleri ve özel yapısı dikkatleri çekerken, uygun cilt tipine en özel renklerin kullanılması önem arz eder. Kızıl, sarı, siyah, kahverengi, bakır ve ombre tarzlarıyla kullanıma hazır hale gelen boyalar tercih edilmektedir. Burada önemli olan açık tene uygun renk, koyu tene ise gidebilen renklerin seçilmesi önemlidir. Saçlarınızın yıpranmadan boyanması için ayrıca kaliteli boyaların tercih edilmesi gerekir. Saç boyasını satın alırken ilk etapta renk uyumuna çok dikkat etmeniz gerekir. Renk geçişleri de bu konuda önem sağlar.

Ten Renginize Göre Saç Boyası Seçimi

Bu Konular İlginizi Çekebilir!