Ana SayfaGüzellikCilt BakımıÇay Maskesi Nasıl Uygulanır?

Çay Maskesi Nasıl Uygulanır?

Cilt bir insanın ilk vitrin yeridir. Bu sebepten cilt yapısına uygun bakım maskeleri en çok işe yarayan bileşenlerdir. Cildin genel sağlığını bozmadan ve doğal yapısını sağlayarak daha parlak bir cilde kavuşulması sağlanır.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Akneli, sivilceli, çilli ve lekeli ciltler için çay maskesi en fazla kullanılan maske türüdür. Cildin mat ve pürüzlü yapısı çay maskesiyle daha kısa sürede giderilmektedir. Cilt yapısı genetik faktörler, beslenme ve uykuyla belirlenmektedir. Ancak bazı dönemlerde ek destekle cildin daha pürüzsüz ve parlak olması da sağlanır. Çay maskesi nasıl uygulanır?

Çay Maskesinin Hazırlanışı

Erken yaşlanan ve sivilceli ciltlerin bakımı için ilk durak çay maskesi kullanımıdır. Cildin koruma kalkanı olan çay maskesi evde hazırlanarak kullanılmaktadır. Nefes alabilen bir cilt yüzeyi için evde hazırlanan çay maskeleri çok işe yaramaktadır. Çay maskesi için; çay, bal, pirinç unu ve yulaf unu 2 çorba kaşığı soğuk çay ile karıştırıp yüze uygulanmaktadır. Sırt üstü uzanarak maskenin direk yüzünüze nüfus etmesini sağlayabilirsiniz. Çay maskesini hazırlayıp tek bir seans olarak kullanmalısınız.

En Yaygın Hazırlanan Çay Maskesi Tarifi

1 yemek kaşığı demli çayın içerisine nemlendirici krem karıştırıp cildinize sürün. Yüzünüze uyguladığınız bu karışımı 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla nazikçe yıkayın. Cildinizin bir anda parladığını hemen fark edeceksiniz. Cilt renginizin açıldığını ve daha güzel bir yüze sahip olduğunuzu kısa süre içinde görecek ve bu maskeyi sürekli kullanmak isteyeceksiniz. Çay maskesini direk olarak kuru cilde uygulayabilirsiniz. Haftada en az 3 kez yapılan çay maskesi kendinize olan güveninizi de arttıracaktır.

Çay Maskesinin Cilde Olan Faydası

Hazırlanan çay maskesi derinin gözeneklerini sıkılaştırır. Matlaşan cildin çay maskesiyle kısa sürede parlak hale gelmektedir. Gözeneklerde siyah noktanın oluşmaması için çay maskesi düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca yüzde oluşan lekelerde çay maskesiyle eski haline dönecektir. Güneş lekelerinin oluşturduğu renk tonu çay maskesiyle eşitlenecektir. Cildinizin daha parlak, daha sıkı ve daha pürüzsüz olması için çay maskesini düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!