Ana SayfaGüzellikCilt BakımıLazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oldukça kolay olan epilasyon işlemi için bilmeniz gereken, Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler İşlem sonrasında ve öncesinde...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Lazer epilasyon yöntemi hem bayanların hem de erkeklerin istenmeyen tüylerinden kurtuldukları en kolay yöntemler arasında yer almaktadır. Vücudunuzun her hangi bir bölgesinde bulunan kıllarınızdan kurtulmak için lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Oldukça kolay olan epilasyon işlemi için bilmeniz gereken, Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler İşlem sonrasında ve öncesinde yapmanız gerekenleri doğru şekilde yaparsanız işlemden fayda görebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyon işlemini 13 yaşından itibaren her birey rahatlıkla yaptırabiliyor. Birçok güzellik merkezinde uygulaman yöntem sayesinde kalıcı olarak kıl sorunundan kurtulabilirsiniz. Yöntemin kalıcı olabilmesi ve sorunsuz gerçekleşmesi için mutlaka uzman ve sertifikalı kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Lazer epilasyon sonrasında hassas ciltlerde kızarıklık ve kabarıklar meydana gelebilir. Bu sorun 1-2 saat içinde geçebildiği gibi çok hassas ciltlerde daha uzun sürebilir. Lazer epilasyon genel olarak seanslar halinde uygulanır ve en fazla 7-8 seans sonrasında sonuca ulaşılır.lazer epilasyon sonrasi dikkat edilmesi gerekenler

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon uygulamasında çok fazla yöntem bulunmaktadır. Makineleri farklı olan bu yöntemler ağrısız bir yöntemdir ve uygulama çok kısa sürmektedir. Çok hassas olan ciltler uygulama sırasında iğne batma hissi ile işlemi hissedebilir, bu durum cilt tipine göre değişkenlik gösterir. Lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında vücutta bulunan tüyler için tüy dökücü ya da ağda gibi yöntemler kullanılmamalıdır, sadece jilet ile vücuttaki kıllar alınmalıdır. Lazer sonrasında cilde zarar verebilme ihtimaline karşı herhangi bir kozmetik sürülmemelidir. Sıcak su ile dış alınmamalı, duş ılık su ile alınmalıdır. 2 gün direk güneş ışınlarından uzak durulmalıdır. Aksi halde ciltte kararmalar meydana gelebilir. Solaryuma girmek, cımbız ve kıl köküne direk etki eden tüm yöntemlerden kaçınmanız çok önemlidir.

Lazer Yöntemi İle Tüylerden Kurtulma

Lazer epilasyon yöntemi sayesinde çok kısa sürede tüyleriniz den kurtulabilirsiniz. Epilasyon genel olarak 6- 8 seans içerisinde sonuç vermektedir. Aylık olarak tekrarlanan seans aralarında mutlaka kontrole gidilmeli ve neler yapılması gerektiği araştırılmalıdır. Epilasyon sonrasında gerekli özeni göstermeniz halinde cildinizde herhangi bir sorun oluşmadan kıllarınızdan kurtulabilir, uzun bir süre rahat edebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!