Ana SayfaGüzellikCilt BakımıGece Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Bu durumda gece cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? İlk etapta bakım yapmadan önce cilt tipinizi belirlemeli ve doğru ürünler kullanmalısınız.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Cilt güzelliği hemen hemen herkes tarafından önem verilmektedir. Ancak cilt yüzeyinde oluşan rahatsızlıklar kişilere sorun yarabiliyor. Özellikle de stres ve çevresel faktörler cildi bir bir süre sonra yaşlandırmaktadır. Bunun sonucunda da yaşlanma belirtileri, cilt sarkması, akne, sivilce ve beyaz komedonlar oluşur. Aynı zamanda kahverengi lekeler meydana gelerek cilt güzelliğini bozabilir. O yüzden cilt bakımını ertelememek ve düzenli olarak yapmak son derecede önemlidir. Cilt bakımı genellikle gece tavsiye edilmektedir. Çünkü cilt gece kendini yeniler ve hücreleri daha fazla harekete geçirir. Bu durumda gece cilt bakımı nasıl yapılmalıdır? İlk etapta bakım yapmadan önce cilt tipinizi belirlemeli ve doğru ürünler kullanmalısınız.

Gece Cilt Bakımının Önemi Nedir?

Cilt bakımı mutlaka geceleri düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Çünkü cilt tüm gün boyunca kir ve bakteri biriktirir. Eğer bu sorunlar cilt yüzeyinden arındırılmazsa gözenekler tıkanır ve akne oluşumu başlayabilir. Aynı zamanda cilt bakımının gece tavsiye edilmesinin nedeni ise, yararlı hücrelerdir. Uyuma esnasında cilt kendini yeniler ve hücreleri çalıştırır. Bunun yanı sıra geceleri cilt daha fazla sebum üretmesinden dolayı bu durum sivilcelere ve aknelere neden olabilir. Bu nedenden geceleri cilt bakımınızı göz ardına almamalısınız.

Doğru Bir Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Gece yatmadan önce doğru bir cilt yapmak istiyorsanız ilk etapta cilt tipinizi belirlemeniz gerekiyor. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz mutlaka mat görünüm sağlayan ürünler tercih etmeli ve iyi bir temizleyici kullanmalısınız. Aynı zamanda tonik kullanmalı ve cildinizi arındırmalısınız. Ancak kuru bir cildiniz varsa, nemlendirici etkiye sahip ürünler kullanmalısınız. Ancak cildiniz her ne kadar yağlı olsa da, temizleme işlemini yaptıktan sonra nemlendirici kullanmanız gerekir.

Gece Cilt Maskesi Kullanmak Doğru mu?

Cildinizi arındırdıktan hemen sonra cilt maskesi uygulayabilirsiniz. Ancak maske uzun süre cildinizde kesinlikle kalmamalıdır. Bu durum cildin aşırı kurumasına, pul pul dökülmesine ve hücrelerin ölmesine neden olacaktır. O yüzden gece yaptığınız cilt maskeleri etkisine göre maksimum 15 dakika kalmalıdır. Böylelikle cildiniz zarar görmeden temizlenecektir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!