Ana SayfaGüzellikCilt BakımıYüz Beyazlatma Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Yüz Beyazlatma Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Yüz maskelerinde kullanılan malzemelerin taze ve sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir. Yüz beyazlatma maskesi nasıl hazırlanır?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Ciltte meydana gelen karamalar özellikle kadınların moralini bozmaktadır. Yüzde oluşan kararmalar çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelmektedir. Yüzde oluşan kararmalar ve lekelenmeler genellikle güneş ışınlarından meydana gelir. Yüz beyazlatma için çeşitli maske kürleri çok işe yaradığından dolayı hanımlar tarafından hazırlanmaktadır. Yüz beyazlatmak için ten renginin tonu önem taşır. Esmer tene sahip bir yüzü beyazlatmak için hazırlanış kürü değişiklik gösterir. Beyaz bir yüze sahip olmak isteyen esmer tenliler farklı beyazlatma yöntemleri hazırlayarak direk yüze uygulanmaktadır. Kadınların sıklıkla hazırladığı yüz maskelerinde kullanılan malzemelerin taze ve sağlıklı olmasına dikkat edilmelidir. Yüz beyazlatma maskesi nasıl hazırlanır?

Yüz Beyazlatma Maskesi Karışımları İşe Yarar mı?

Güneşten veya farklı nedenlere bağlı olarak yüzde görünen renk farklılıkları için gerekli malzemelerden oluşan karışımlar direk yüze uygulanır. Yüz beyazlatmak için bazı kürleri evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Doğal yollardan hazırlanan maskeleri düzenli kullandığınız zaman fayda göreceğinizi hatırlatmak isteriz. Yüz beyazlatma için birçok malzemeyi uygun koşullarda karıştırarak temiz cilde uygulayabilirsiniz.

Yüzünüzü Beyazlatmak İçin Maske Tarifleri

Yoğurt Yöntemi İle Yüz Beyazlatma

Yoğurdun içinde yer alan laktik asitler cildin beyazlamasına yardımcı olmaktadır. Yüzünüze direk olarak uyguladığınız yoğurdu 2 dakika süresince yıkamayın. İsterseniz yoğurdun içine bal ve yulaf unu da ekleyip karıştırabilirsiniz. Yoğurdu ince bir tabaka halinde sürmeye özen gösterin

Hindistan Cevizi Yağ İle Yüz Beyazlatma

Hindistan cevizi yağını tüm yüze değil sadece rengini açmak istediğiniz bölgeye sürmeniz maksimum verim kazandıracaktır. Yağ içerikli olması nedeniyle fazla bölgeye yaymak sivilce ve akne oluşumunu hızlandırmaktadır. Küçük bir pamuk yardımıyla yüzünüzdeki koyu alana direk sürebilirsiniz.

Bal ve Badem Maskesi ile Yüz Beyazlatma

Bir kasenin içine bir tatlı kaşığı süt tozu ve bir tatlı kaşığı ezilmiş bademi ekleyin. Ardından bir tatlı kaşığı balı da iyice karıştırın. Yüzünüze genel olarak uygulayın ve ortalama 15 dakika bekletin ardından ılık suyla yıkayın.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!