Ana SayfaGüzellikKişisel BakımKişisel Temizlikte Sıkça Yapılan Hatalar

Kişisel Temizlikte Sıkça Yapılan Hatalar

Hepimiz kişisel temizlikte sıkça yapılan hatalar ile sorunlar yaşarız. İşte hayatımıza giren ve istemsiz yaptığımız kişisel bakım hataları…

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Kişisel bakımın rutin bir şekilde yapılması gerekir. Kişisel temizlik için bazı püf noktaları için alternatifler değerlendirilir. Saç, vücut ve yüz bakımını zamanında uygulayarak kişisel bakımınızı atlamadan yapmanız en doğru karar olacaktır. Saçların ağırlaşması, soluk ve mat görünüme sahip olan yüzler ve kurumuş cilt için hemen atağa geçip gerekenleri uygulamanız gerekmektedir. Ancak bazen hepimiz kişisel temizlikte sıkça yapılan hatalar ile sorunlar yaşarız. İşte hayatımıza giren ve istemsiz yaptığımız kişisel bakım hataları…

Saç Kremini Yanlış Kullanma

Sürekli makyaj yapan biri olabilirsiniz. Makyaj yapmaktan çok hoşlanıyor da olabilirsiniz, burada önemli olan makyajınızı zamanında ve doğru ürünlerle yapıyor olmanızdır. Yüz bakımı sırasında doğru ürünleri kullanmazsanız birçok sağlık problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Cilt tipinize göre uygun bir ürün kullanmamanız yaptığınız en belirgin hata olarak görünmektedir. Saçlar için her zaman bakım yapılmalı ve bu bakım sırasında özellikle saç kremi kullanış şekline dikkat edilmelidir. Yaygın olarak yapılan hata saç kremlerinin sadece saç ucuna sürülmesidir. Bu sebepten dolayı saç kremini sadece saç uçlarına değil tüm saça uygulamanız hiçbir sorun oluşturmaz. Ayrıca saçlarınız ıslak iken toka takmanız saçınıza verebileceğiniz en büyük zarardır. Çabuk kırılıp aşınmasını sağlar.

Sıcak Sudan Uzak Durun

Yüzünüzü yıkarken asla sıcak su kullanmamanız gerekir. Bu doğru bilinen büyük bir hatadır. Sıcak su cildin doğal yağlanmasını öldürerek cildin kurumasına neden olmaktadır. Sıcak suyun aşırı kullanılmasıyla ciltteki mineraller ölür. Bu sebepten dolayı yüzünüzü yıkarken mutlaka soğuk su tercih etmelisiniz. Soğuk suyla cildinizi daha parlak ve daha dinamik hale getirebilirsiniz. Cildinizin nefes alması ve daha genç görünmesi için sıcak değil soğuk su kullanımına özen göstermelisiniz.

Göz Çevresine de Güneş Kremi Kullanın

Güneş kremini sadece yüze sürmek yanlış bir davranış şeklidir. Özellikle yaz aylarında sıklıkla kullanılan güneş kremini mutlaka gözaltı ve çevresine de sürmelisiniz. Çünkü gözaltı derisi en hassas deridir. Bu nedenden dolayı en fazla bu bölgeye güneş kremi sürmek gerekir. Yeterli kullanılmaması durumunda ilerleyen yaşlarda bazı sıkıntılarla da karşılaşılabilir. Nemlendirici sürdükten sonra mutlaka güneş kremi uygulamasına dikkat etmelisiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!