Ana SayfaGüzellikCilt BakımıEkmek Mayasıyla ile Cilt Bakımını Denediniz mi?

Ekmek Mayasıyla ile Cilt Bakımını Denediniz mi?

Son yıllarda, bitki kökenli doğal malzemelerin kullanımı arttı. Bunun nedeni doğal kozmetiğin gücünün farkına varılması. Bu kez bir doğal güzellik mazemesinden söz edeceğim ki, denediğinizde çok yönlü değişime tanık olacaksınız.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Son yıllarda, bitki kökenli doğal malzemelerin kullanımı arttı. Bunun nedeni doğal kozmetiğin gücünün farkına varılması. Bu kez bir doğal güzellik mazemesinden söz edeceğim ki, denediğinizde çok yönlü değişime tanık olacaksınız.

Ekmek mayası cildi pürüzsüz hale getirmek için çok elverişli bir madde. Kırışıklıkların oluşumunu önlemek için maskesini kullanın. Çünkü B1, B2, B6 ve B12, amino asitler ve fosfor, potasyum, çinko, demir, manganez, kalsiyum, magnezyum olmak üzere birçok mineral içeren ekmek mayası cildi yeniler, korur.

Maya, kuru, yıpranmış cilt ve saçlar için de mükemmeldir. Aynı zamanda zayıf ve kırılgan tırnakları güclendirir. Eğer hasarlı, çizgili cilde ve yıpranmış tene sahipseniz, maya maskeleri 2 ay içinde bu sorunları giderir. Ana malzemesi maya olan çeşitli maskelerin nasıl hazırlanacağının tarifini verdim. Haftada 2 kez uygulayın. Yalnız kullanmadan önce cildinizin iyice temizlenmesi gerekir.

Maya ve süt

3 yemek kaşığı sütü biraz ılıtın ve 1 paket mayayı ekleyin ve kremsi karışım elde edince yüz ve boyuna uygulayın 15-20 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın,

Maya, bal ve zeytinyağı

1 şeker kaşığı zeytinyağını ılıtın. Maya ve 1 çorba kaığı balı karışırın. Zeytinyağını ilave edin. Elde edilen bulamacı yüzünüze sürün. Maske sertleşince, parmaklarınız yardımıyla çıkarın ve ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Maya, süt, keten tohumu ve badem yağı

1 paket mayaya bir tutam ezilmiş keten tohumu ve 3-4 damla badem yağı, biraz da süt ekleyin, karıştırın. Hemen, katılaşmadan yüzünüze sürün. 15-20 dakika sonra yıkayın.

Maya ve şeker

Mayaya şeker ilave edince hergün kullandığınız yüz kremleri gibi bir krem elde edeceksiniz. Bir küp mayayla bir çorba kaşığı şekeri karıştırın, iyice çırpın. Yaklaşık 15 dakika yüzünüzde bekletin.

Maya ve buğday tohumu yağı

2 çay kaşığı buğday tohumu yağı ve 1 yumurta sarısını, 1 paket maya ile karıştırın. Maskeden sonra ılık su ile durulayın.

El kremine maya takviyesi

El kreminize 1 taze maya katın iyice karıştırın. Ellerinize sürün ve yarım saat bekletin.

Mayanın gençlik mucizesine düzeni kullanımının ardından 1-2 ay sonra tanık olacaksınız Doğaya farklı bir gözle bakın. Doğadaki seçilmiş bazı bitkiler ve ürünler hakkında bilgi vermeye devam edeceğim. Her türlü cilt sorunlarınız hakkında mail gönderebilirsiniz.

Doğadaki şifaların bilincinde olmanız dileklerimle..

Bu Konular İlginizi Çekebilir!