Ana SayfaGüzellikCilt BakımıCildinize Bahar Bakımını Nasıl Yapmalısınız?

Cildinize Bahar Bakımını Nasıl Yapmalısınız?

Bu konuda yardım almak adına cildinize bahar bakımını nasıl yapmalısınız? İçeriğini okumanızda fayda vardır.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Bahar ayları demek hem ruhsal olarak hem de fiziksel olarak yenilenme demektir. Bu yüzden bahar mevsimi yaklaştığında kıştan yeni çıkmakta olan yıpranmış ciltler için yapılması gereken bir takım yenilenme yöntemleri mevcuttur. Kış mevsimi pek çok açıdan insan cildine olumsuz etkiler yapar. Hem havadan kaynaklı kirlilikler hem de soğuk havanın cildi yıpratması ile zaten hassas olan insan cildi fiziksel olarak oldukça yıpranır. Bu konuda yardım almak adına cildinize bahar bakımını nasıl yapmalısınız? İçeriğini okumanızda fayda vardır.

Sağlıklı Beslenme Her Şeyin Başında Gelir

Hem cildinize hem de genel vücudunuza faydalı olmak için en başta dikkat etmeniz gereken faktörlerden biri şüphesiz ki sağlık beslenmedir. Kış aylarında tükettiğiniz gıdalar genellikle yağ ve karbonhidrat bakımından yoğun gıdalar olduğundan bahar aylarına geçiş ile birlikte daha çok vitamin almayı ihmal etmemeniz önem taşır. Başta C, E, A ve B vitaminleri olmak üzere bu grubun cilt sağlığına ve yenilenmesine oldukça faydası vardır. C vitamini cildin yaşlanmasını yavaşlatırken E vitamini sayesinde de cilt nemlendirilmiş ve yaşlılık lekeleri giderilmiş olunur. Aynı şekilde B vitamini sayesinde de cildin su kaybı dengelenmiş ve azaltılmış olurken A vitamini de cilt lekelerine ve saç sağlığına oldukça iyi gelmektedir. Bu yüzden bahar aylarına yenilenmiş bir cilt ile girmek istiyorsanız mutlaka vitamin değerlerine ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz.cildinize bahar bakimi nasil yapmalisiniz

Cildin Arındırılması ve Temizlenmesi

Kış mevsimi hava kirliliğinin en yoğun yaşandığı mevsimdir. Bu yüzden kıştan bahara geçiş döneminde cildinizi mutlaka arındırmalı ve yenilenmesine yardımcı olmalısınız. Kıştan kalma ölü deri hücreleri, evde kendinizin de yapabileceği pratik ve bitkisel peeling yöntemleri ile ortadan kaldırıldığı gibi dermatolog yardımı alarak bazı kimyasal arındırma yöntemlerini de demekte fayda görebilirsiniz.

Her Derde Deva Su Tüketimi

Günlük su tüketiminin cildinize faydaları saymakla bitmek. Susuz kalmış bir cilt yapısı hem erken yaşlanma belirtileri gösterirken hem de oldukça sağlıksız ve yıpranmış bir cilde sahip olmanıza yol açacaktır. Bu yüzden yalnızca cildinizi bahara hazırlamak için değil fizyolojik gelişiminizi normal seviyede tutmak adına da günlük su tüketiminize önem vermeniz gereklidir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!