Ana SayfaGüzellikCilt BakımıDudak Çevresindeki Çatlaklara Bitkisel Çözüm

Dudak Çevresindeki Çatlaklara Bitkisel Çözüm

Bitkisel çözüm fikri de mevcuttur. Dudak çevresindeki çatlaklara bitkisel çözüm önerileri için bu yazıdan faydalanabilirsiniz.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

İnsan vücudunda en fazla zarar gören yer şüphesiz ki dudaklar ve dudak çevresidir. Özellikle kış aylarında oldukça yaygın görülen bu nahoş dudak çevresi çatlaması durumu, hem fiziksel olarak hem de verdiği yoğun kuruluk hissi ile oldukça rahatsız edicidir. Bu durumdan kurtulabilmek adına evde kolay yolla yapılabilecek pek çok bitkisel çözüm fikri de mevcuttur. Dudak çevresindeki çatlaklara bitkisel çözüm önerileri için bu yazıdan faydalanabilirsiniz.

Mucizevi Zeytinyağı İle Kısa Sürede Çatlaklara Son

Zeytinyağı hem yemeklerde sıkça tercih edilen sağlıklı bir besin maddesiyken hem de günlük yaşantınızda pek çok yerde kullanabileceğiniz bir bitkisel dert ortağıdır. Dudak ve dudak çevresi çatlaklarının tedavisinde de kullanılan bu mucizevi madde sayesinde çatlaklarınız oldukça kısa bir sürede gözle görülür bir iyileşme sürecine girer. Her gece yatmadan evvel pamuk yardımı ile dudak çevrenize uygulayacağınız zeytinyağı sayesinde hem yumuşacık hem de çatlaklardan arınmış dudaklara sahip olabilirsiniz.dudak cevresindeki catlaklara bitkisel cozum

Aleo Vera ve Hindistan Cevizi Yağı

Günümüzde sıkça tercih edilen bitkisel yöntemlerden biri olan aleo vera bitkisi ve hindistan cevizi yağı sayesinde kış aylarında yoğunlaşan dudak çatlaklarınıza kısa sürede derman bulabilirsiniz. Bu iki mucizevî madde sayesinde kuruluk ya da enfeksiyonların sebep olduğu çatlakları kısa sürede iyileştirebilirsiniz. Aleo vera bitkisinin insan vücuduna faydaları oldukça fazla olduğundan yalnız dudak çevreniz için değil vücudunuzda yer alan başka çatlaklara da bu bitki jelini ya da kremini kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı da pek çok dermatolog tarafından sıkça tavsiye edilen bitkisel bakım ürünlerinden biri olduğundan pamuk ya da kulak çubuğu yardımı ile her gün ya da haftada 2-3 seferlik uygulamalar ile çatlaklarınıza son verebilirsiniz.

Bal Mucizesi

Balın dudak çevresi çatlaklarına dair iyileştirici gücü elbette yıllardır kanıtlanmış bir durumdur. Gece yatmadan evvel ya da gün içerisinde kulak çubuğu yardımı ile uyguladığınız bal mucizesi sayesinde oldukça kısa bir sürede çatlaklarınıza veda edebilirsiniz. Haftada 3-4 kere uygulayacağınız bu bitkisel formül ile hem yumuşacık dudaklara sahip olabilir hem de çatlak durumunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!