Ana SayfaSağlıkBitki ÇaylarıKış Aylarında İçmeniz Gereken Bitkisel Çaylar

Kış Aylarında İçmeniz Gereken Bitkisel Çaylar

Uygun büyüme kolaylığına sahip olan çeşitli biberiye türleridir. Peki, Kış Aylarında İçmeniz Gereken Bitkisel Çaylar nelerdir?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Aromatik bitkiler sürekli olarak yer kazanmaya başlayan bir trenddir. Kış aylarında içmeniz gereken bitkisel çaylar bulunmaktadır. Bu çaylar vücudunuza direnç ve fayda sağlamakta ve virüslerden korumaktadır. Özelikle nane kış ayları için çok faydalıdır. Yüksek oranda uçucu madde mentolüne sahip olduğu için, tıbbi kullanım için en popüler bitkidir. Eşsiz bir sıcaklık hissi verir ancak gerçek sıcaklık değişimlerine neden olmaz. Nane aslında, eşit derecede iyi aromatik özelliklere ve kesimlere uygun büyüme kolaylığına sahip olan çeşitli biberiye türleridir. Peki, Kış Aylarında İçmeniz Gereken Bitkisel Çaylar nelerdir?

Kekik Ve Adaçayı

Kekikotunu kapalı bir yerde yetiştirirseniz, her yere koku verecektir. Taze sürgünlerin kesimleri alınır ve suya atıp kaynatılır. Kekik otu vücut direncini artırmaktadır. Kekik otu ilk çiçeklenmede toplanmaktadır. Ada çayı vücut için önemli bir bitkidir. ilkbaharda toplanması gerekmektedir. Toplanan ada çayı kaynamış suda bırakılır ve demlenir. Bir veya iki dal yeterlidir. Adaçayı son derece aromatiktir.

Stevia Ve Limon

Yeni şeker, taze çay ve meyve sularına birkaç damla ekleyerek herşeyi tatlandırır. Yumuşak dalların çeliklerini alın ve suya yerleştirin. Onlara tropikal bir bitkinin ihtiyacı olan sıcak bir yer ve mümkün olduğunca fazla ışık verin. Şeker otu kış aylarının vazgeçilmez çayı olmaktadır. Ayrıca Limon hayatımızın her anında bulunmaktadır. Mutfağımızda mükemmel bir yerde bulunmaktadır. Çünkü en keyifli aromatik bitkilerden ve son yıllarda en popüler içeceklerden biri limon çayıdır. Ebegümeci çiçekleri kalp sağlığı için iyi olan lezzetli bir çaydır. Ebegümeci çayı basıncı ve kolesterol düzeylerinin korunmasına, kan damarlarının daha iyi dolaşımına ve cilt elastikiyetine katkıda bulunduğuna dair çalışmalarda gösterilmiştir. Yüksek oranda C vitamini ve antioksidan içeriğine sahiptir.

Çok Çeşitli Çaylar

Kış aylarında içilen çay çeşitleri çok fazladır. Kış aylarında içmeniz gereken bitkisel çaylar faydalarıyla birlikte hareket edilmeli ve kullanılmalıdır. Papatya mide rahatsızlıklarının ve uykusuzlukla mücadelenin tedavisine olan katkılarından dolayı öne çıkmaktadır. Zengin bitkisel özelliklerin yardımıyla stres ve stresin tedavisi için uygulanmaktadır. Kış aylarında bitkisel olarak kullanılan zencefil, tarçın, karabiber, karabaş otu, biberiye, havlıcan, kakule, zerdeçal ve daha bir çok çay çeşidi bulunmaktadır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!