Ana SayfaSağlıkBitki Çayları

Bitki Çayları

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir? Bitkisel Çözümler

Enfeksiyon sonucunda oluşan boğaz ağrısına kimyasal kullanmadan doğal bitki çayları ile çare bulabilirsiniz. Peki boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz ağrısına hangi bitki çayları iyi gelir? İşte, boğaz ağrısı için çözüm önerileri...

Karanfil Çayı Nasıl Yapılır?

Sağlığımız için çok yararlı olan bitkilerden biri de karanfildir. Kişiler tarafından oldukça merak edilen konulardan biri olan karanfil çayı nasıl yapılır? Şeklinde gelen soruların yanıtlarını merak ediyorsanız yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Ballı Yeşil Çayın Faydaları

Zayıflamak veya zinde kalmak için tüketilebilen, aynı zamanda herhangi bir soğuk algınlığında sıkça başvurulan yeşil çay son derece faydalıdır. Bildiğiniz gibi her zaman diyet listelerinde bulunmaktadır. Yağ yakma özelliğine sahiptir.

Diyet Çayları Neler, Diyet Çay Tarifleri. Nasıl Kullanılır?

Diyet çayları genel olarak, yağ yakıcı özelliğe sahiptir. Metabolizmayı hızlandırma etkileriyle, sindirim sorunlarını çözerler ve kişinin kilo vermesine yardımcı bir etken oluşturur.

Yeşil Çayın Faydaları,Nasıl Yapılır, Nasıl Tüketilir, Cilt Bakımı

Yeşil çay dünya genelinde tüketilen önemli bir çay türüdür. Özellikle Hindistan ve Çin ülkelerinde uzun yıllar kullandığı bilinir. Yeşil çayın tarihi ise uzun yıllara dayanır, 5000 bin yıl öncesine uzan bir tarihe sahiptir. Bazı bilgilere göre, M.Ö 3000 bin yıllarında Çin imparatorluğu tarafından bulunduğu öne sürülür.

Yasemin Çayı Nasıl Demlenir, Faydaları Nelerdir

Yasemin Çayı Nasıl Demlenir? Faydaları Nelerdir? Yasemin Çayının Diğer Özellikleri Neler? Yasemin bitkisini; çay olarak tüketebilir ya da güzellik bakımlarınızda kullanabilirsiniz.

Kekik Suyu Faydaları Nelerdir, Nasıl Yapılır

Kekik suyu zengin mineral yapısı ile şifa deposu. Bu yazımızda Kekik Suyu Faydaları Nelerdir, Nasıl Yapılır sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Zindelik Veren Kabuk Tarçın Çayı

Tarçını çay olarak içmek sindirim sisteminin özümsemesi için daha kolaydır, bu da tarçın çayının faydalarını çok daha kısa sürede hissedeceğinizi sağlar.

Kuşburnu Çayı Nelere İyi Geliyor?

Minerallerden dolayı, kuşburnu çayının iyi geldiği hastalıklar da oldukça fazla olmaktadır. Peki, Kuşburnu Çayı Nelere İyi Geliyor?

Kışın İçilmesi Gereken Bitkisel Çaylar

Bitki çayları vücudu birçok mikrop türüne karşı korur. Peki, faydaları saymakla bitmeyen Kışın İçilmesi Gereken Bitkisel Çaylar nelerdir?

Lavanta Çayı Nasıl Tüketilmelidir?

Merak edenler lavanta çayı nasıl tüketilmelidir? diye araştırma yapmaktadır. En kısa yoldan söylemek gerekirse, lavantanın faydaları...

Nane Çayı Nasıl Tüketilmelidir?

Hazımsızlığa çok iyi geldiği bilinen bu çayı kullanmayı düşünenler, sosyal medya ve internet üzerinden Nane Çayı Nasıl Tüketilmelidir? 

Öksürüğe iyi gelen doğal çay tarifi

Öksürüğe iyi gelen defne yaprağı her zaman yeşil bir ağaçtır. Yazın ve kışın yaprağını dökmez. Aromatik bir bitki olan defnenin kokusu hoştur.

Nane Çayının Faydaları Nelerdir?

Bu yazıda nane çayının faydaları nelerdir? Konusunu inceleyeceğiz. Nane suyu, yağı, çayı ve kurutulmuş yaprakları çeşitli sağlık...

Ihlamur Nelere İyi Geliyor?

Üst solunum yolları ve boğaz için önerilen ıhlamur nelere iyi geliyor?  Genel olarak bakıldığında ıhlamur kış aylarında grip, boğaz ağrısı...

Zencefil Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?

Düzenli ilaç kullanan kişiler zencefili tüketmeden önce mutlaka doktora başvurması gerekiyor. Peki, Zencefil Hangi Hastalıklara İyi Geliyor?