Ana SayfaGüzellikMakyajRujun Etkisi Nasıl Korunur?

Rujun Etkisi Nasıl Korunur?

Bu durumda kalıcı rujun nasıl olabileceğini araştırıp yeni yöntemler deniyor. Peki, Rujun Etkisi Nasıl Korunur?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Günümüzde makyaj kadınların ve özellikle de genç kızların vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Kimi kadınlar doğallıktan yana iken kimileri ise makyajdan vazgeçemiyor. Makyaj yaparak güzel görünmek isteyen kadınlar her geçen gün yeni bir ürünlerle karşılaşıyor ve bu ürünlerden çoğu kadın vazgeçemiyor. Kadınlar makyaj yapmayı seviyor. Ancak sürekli makyaj tazelemekten de bıkmış durumda. Bu yüzden makyajın nasıl kalıcı olabileceğine dair yollar arıyorlar. Göze veya yüzün herhangi bir bölümüne yapılan makyaj, makyaj temizleme ürünlerini kullanmadan kolay kolay çıkmıyor. Ancak kadınların kullandığı rujlar da aynı durum söz konusu olmayabiliyor. Yani kadınların sürdüğü rujlar kolayca çıkıyor. Bunun sebebi bir şeyler yerken veya içerken dudaklara temasta bulunmaktan kaynaklanıyor. Bu yüzden sürekli ruj tazeleme gereği duyuluyor. Makyaj yapan kadınlar bu durumdan şikayetçi. Kadınlar diğer bölgelere yapılan makyajın kolayca bozulmadığı veya çıkmadığı gibi rujun da çıkmamasını istiyor. Bu durumda kalıcı rujun nasıl olabileceğini araştırıp yeni yöntemler deniyor. Peki, Rujun Etkisi Nasıl Korunur?

Ruj Nasıl Kalıcı Hale Getirilebilir?

Rujun gün boyun etkisini sağlamak için yapılabilecek bir kaç yöntem bulunuyor. Öncelikle yapmanız gereken ruju daha sürmeden dudaklarınızı ölü deriden arındırmaktır. Daha sonra ruju sürmeden önce dudaklarınıza dudak balsamı sürmelisiniz. Bu şekilde rujun kalıcı olması için ilk adımı atmış olacaksınız. Ardından yapmanız gereken Ruju bir kattan daha fazla sürmeniz. Yani rujun üzerinden en az iki kere geçmeniz gerekiyor. Tek katlı rujlar maalesef günü çıkarmayabiliyor. Ayrıca ruju bir makyaj fırçası ile sürmeniz kalıcılığı daha da arttırmaya yardımcı olacaktır. Aynı zaman da kullandığınız rujun markasının önemli olduğunu da unutmamalısınız. Merdiven altı ürünlerin kullanımı sağlığınız açısından çok tehlikelidir. Bu ürünler ayrıca beklentinizi büyük ölçüde karşılamamaktadır. Bu yüzden kullandığınız ürünlere dikkat etmelisiniz.rujun etkisini koruma

Dudak Kalemi Kullanarak Ruju Kalıcı Hale Getirmek

Dudaklarınıza sürdüğünüz rujun kalıcı veya uzun ömürlü olmasını sağlamak için uygulayabileceğiniz bir diğer etkili yöntem ise dudak kalemi kullanmaktır. Dudak kalemini kullandığınız takdirde rujun çıkması neredeyse imkânsız. Siz kazımadığınız sürece veya makyaj temizleme ürünleri kullanmadan ruj çıkmayacaktır. Aynı zamanda dudak kalemi kullandığınızda rujunuzun dağılması neredeyse imkânsız.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!