Ana SayfaGüzellikMakyajİlk Buluşmada Makyaj Nasıl Olmalıdır?

İlk Buluşmada Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Yüz yüze gerçekleşecek olan ilk görüşmeyi ifade eden ilk buluşma; iki tarafın doğru frekansa varıp varamayacağının ana hatlarıyla belli olacağı, karşı tarafa nasıl bir imaj bırakılacağı ve bu tür ilişki durumları için belirleyici niteliktedir.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Doğal olarak, ilk buluşmada makyaj yapılabilir. Ancak yapılacak olan makyaj için; püf noktaların neler olduğunu, makyaj için gereken malzemeleri ve makyajın uygulama adımlarını, araştırmak gerekir.

İlk Buluşmada Makyaj İçin Gerekenler Nelerdir?

İlk buluşma için yapılacak makyaj işlemi, bazı makyaj malzemelerini ve makyaj öncesi malzemeleri de gerekli kılar.

Bu malzemeler ise:

  • Makyaj bazı veya nemlendirici nitelikte, yağlı olmayan bir krem
  • Fondöten
  • Göz kalemi
  • Maskara
  • Eyeliner
  • Hafif tonlarda bir allık

Gibi malzemeler, mutlaka kullanılması gereken makyaj malzemeleri arasında yer alır.

İlk Buluşmada Olacak Makyaj Nasıl Yapılır?

İlk buluşma günü içerisinde kullanılacak olan makyaj için, malzemelerin temin edildiğine emin olunduktan sonra makyaj yapım aşamasına geçilmesi gerekir. Burada, ilk olarak cildin nemlendirilmesi sağlanmalıdır. İsteğe göre makyaj bazı kullanımı, isteğe göre de uygun bir nemlendirici kullanılarak cilt hazırlanır.

Birkaç dakika sonra, fondöten uygulaması yapılarak cildin aynı tonlara sahip olması sağlanır. Fondötenden hemen sonra, göz makyajına geçilmelidir. Hem hafif hem de çarpıcı gözlerin konuşmayı da daha etkin kıldığı bilindiği için; kedi göz olarak tanımlanan ve daha çarpıcı bir duruş için makyaj yapılmalıdır.

Göz kalemi kullanılarak, gözün dış kısmında yukarı dönük olacak şekilde bir çizgi oluşturulur. Üzerinden eyeliner ile daha belirgin bir hat çizilen gözlerin, maskara yardımıyla daha da öne çıkması sağlanır. Bu aşamadan sonra, hafif bir allık kullanılarak makyaj sonlanır.

İlk Buluşma Makyajı İçin Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

İlk buluşma makyajı, karakter konusunda da bir izlenim oluşmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, buluşma günü için ruh hali hakkında da izlenim veren makyaj; sade, abartılı olmayacak şekilde ve kısa tabir ile ‘mat ama şık’ bir makyaj olmalıdır. Buna ek olarak bilinmesi gereken bir püf nokta, allık kullanımının kesin olarak yapılması gerektiğidir. Bu sayede daha enerjik ve daha ışıltı dolu bir görünümle samimi bir algı bırakılabilir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!