Ana SayfaGüzellikTırnak Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Tırnak Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Peki, tırnak bakımında dikkat etmeniz gerekenler? Sorusu için çözümler aranmaktadır. Canlı ve temiz tırnaklar için öncelikle...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Kadınlar için bakımlı olmak oldukça önemlidir. Bakım denilince akla hemen bakımlı ve canlı tırnaklar gelmektedir. Peki, tırnak bakımında dikkat etmeniz gerekenler? Sorusu için çözümler aranmaktadır. Canlı ve temiz tırnaklar için öncelikle tırnaklarınızın bakımlarını düzenli bir şekilde kuaförde ya da evde kendi hijyenik malzemeleriniz ile yapmanız gerekmektedir. Ve tırnağınızın hasar görmemesi için ojenizi sürmeden önce bir baz oje tercih etmeniz ya da şeffaf renkte bir oje tercih etmeniz gerekmektedir. Bu şeklide hem ojenizi çıkartırken zorlanmazsınız hem de tırnaklarınız hasar görmemiş olur. Bu basit yöntem ile tırnaklarınızı koruyabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir şey açarken tırnaklarını kullanmamaya özen gösterin. Tırnaklar hassas oldukça için hemen kırılabilirler.

Su İçmek, Tırnak Sararmasını Önlemekte

Su içmek vücuda yararlı olduğu gibi tırnak sağlığı için de önemli detaylardan biridir. Günde en az 2 litre su içerek hem bedeninizi susuz bırakmamış olup hem de tırnaklarınızın sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde tırnakta sararma sorunu da olmayacaktır. Ayrıca bunlara ek olarak sürdüğünüz ojenin tırnağınızda 2 günde uzun kalmamasına dikkat edin. Tırnaklarınız ojeli iken havayla temas edemediği için sararmaya başlamaktadır. Bu sebeple tırnaklarınızı uzun süre ojeli tutmamaya ve tırnağınızı sürekli kuru tutmaya özen gösterin. Tırnaklarınız ıslak olursa bu tırnaklarınızın güçsüzleşip kırılmasına sebep olabilmektedir.tirnak bakiminda dikkat etmeniz gerekenler

Vitaminli Besinler Tüketin

Kötü sorunlardan biri de tırnaklarda oluşan beyaz renkli lekelerdir. Bu lekeler vitamin eksikliği sorunu sonucunda meydana gelmektedir. Bu yüzden vitaminli ve sağlıklı besinler tüketmeye özen gösterin. Vitaminli ve mineral açısından zengin beslendiğiniz takdirde o oluşan beyaz lekeler kısa süreler içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır.

Tırnak Serumlarını Tercih Edebilirsiniz

Tırnak kırılması, tırnak sararması, tırnağın az uzaması ve tırnak yeme sorunları gibi sorunlara karşı olarak özel olarak üretilmiş tırnak serumlarını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde sorunlarınızı oldukça rahat bir şekilde giderebilirsiniz. Bir başka seçenek olarak da evinizde kendi serumunuzu yapabilirsiniz. Limon, elma sirkesi, su, badem yağı ve benzeri ürünler tırnak bakımına iyi gelen ürünlerdir. Bu ürünleri kullanarak kendi serumunuzu evde yapabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!