Ana SayfaSağlıkSağlık İnsanlarla Nasıl Yükseltilir?

Sağlık İnsanlarla Nasıl Yükseltilir?

Sağlığın yükseltilmesi deyince hem fiziksel hem de psikolojik sağlık düşünülmelidir. Bu da ancak insan ile olur, yüksel demekle sağlık yükselmez.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Herkes sağlık lı bir birey olmak ister, kimisi bunun için çaba harcarken kimisi ise sadece bekler. Aslına bakılacak olursa sağlıklı bir birey olmakla da iş bitmez, önemli olan o sağlığı sürdürmek ve yükseltebilmektir.

Kişilerin ailevi, sosyal ve iş ilişkilerini yüksek tutabilmesi için sağlığını yükseltmeye ihtiyacı vardır. Boşuna söylenmemiştir sağlam kafa sağlam vücutta bulunur lafı. Sağlığın yükseltilmesi deyince hem fiziksel hem de psikolojik sağlık düşünülmelidir. Bu da ancak insan ile olur, yüksel demekle sağlık yükselmez.

İnsan Psikolojisi ile Sağlığı Yükseltmek

Sağlığı yükseltmede insana büyük görev düşer. Bu işe olaylara pozitif bakmakla ve düşünmekle başlanılabilir. Her şeyin bir ederi vardır ama insan sağlığının yoktur. Kişi kendini başkalarının yerine koymayı, başkalarını kıskanmayı, onlar gibi olma çabasını bir kenara bırakmalıdır.

Herkesin farklı bir hayatı vardır bu hayata adapte olabilmek ve hayat şartlarını yükseltmek başkaları gibi olmaya çalışmaktan daha iyidir. Büyük hedefler bazen hayal kırıklığı yaratabilir bu da sağlıkta bir düşüşe sebep olur, erişilebilecek kadar hedefler konulmalıdır. Herkesin zayıf olduğu noktalar vardır, önemli olan bu zayıf noktaları kabul edebilmek ve onlarla başa çıkabilmektir.

Sağlam bir psikolojiye sahip olan insanların en önemli özelliği ise sağlıklarını olumsuz yönde etkileyen insanlara ya da olaylara kibar bir dille hayır diyebiliyor olmalarıdır. Olay örgülerine sürekli takılan unutma özelliği olmayan insanlar sağlıklarını yükseltmede başarılı olamazlar. Unutabilmek en önemli ve kıymetli özelliktir.

Sağlığı Yüksek Tutan Faktörler

Herkes, sağlık nasıl yüksek tutulur sorusuna cevap arar. İnsan sağlığı insanla ve insan isterse yüksek tutulur. Burada belli başlı görevleri ve fedakarlıkları kabul etmek gerekir. En başta spor yapmayı kabul etmek gerekir. Vücut hareket ederse beyin de hareket eder. Düzenli uyumak ve düzenli beslenmek sağlığını yüksek tutan insanların en önemli özelliğidir.

Bol oksijen almak gerekir, bunun için fırsat buldukça park ve bahçelerin yolunu tutmak zaman isteyen bir şey. İnsanın kendine yapacağı en büyük iyilik yeşili sevmektir. Yeşil yapraklar, hem fiziksel hem de psikolojik olarak sağlığı yüksek tutan bir mucizedir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!