Ana SayfaGüzellikParfüm Nasıl Kullanılır?

Parfüm Nasıl Kullanılır?

Ancak parfümünüzü doğru ve etkili bir şekilde kullanmak isterseniz parfüm nasıl kullanılır? Sorusuna etkili bir cevap bularak...

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Herkes hoş ve güzel bir kokuya sahip olmak ister. Hatta bu kokuyu kendilerine yani kendi zevklerine uygun bir şekilde seçerler. Koku, en çok hatırlanan ve en geç unutulan şey olması nedeniyle herkesin kokusuyla hatırlandığına dair söylemler bulunuyor. Sizde sizi hatırlatacak hoş bir kokuya sahip olmak isterseniz kendi zevkinize uygun kokular arasından bir seçim yaparak kendini parfümünüzü oluşturup satın alabilirsiniz. Kozmetik ürünleri arasında oldukça önemli bir yere sahip olan parfümler, onlarca farklı çeşit koku ile size oldukça fazla seçenek sunuyor. Sizde kendi kokunuzu bulmak ve devamlı aynı kokuyu kullanmak isterseniz sevdiğiniz kokuların karışımı olan bif parfüm kullanabikirsiniz. Ancak parfümünüzü doğru ve etkili bir şekilde kullanmak isterseniz parfüm nasıl kullanılır? Sorusuna etkili bir cevap bularak parfümünüzü yeterli ve etkili şekilde kullanmış olursunuz.

Kıyafetlerinizde Parfümünüzün Kokusu Olsun

Genel olarak parfüm cilde değil kıyafetlere sıkılmalıdır. Fakat bu durumum bu şekilde doğru olduğunu bilen kişi sayısı oldukça azdır. Eğer sizde kıyafetlerinizde parfüm kokunuzun uzun süre kalmasını yani kalıcı olmasını istiyorsanız parfümünüzü cildiniz yerine kıyafetlerinize sıkmaya özen göstermelisiniz. Eğer parfüm kokunuzun kıyafetleriniz üzerinde uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız kıyafetlerinizi çamaşır makinesinde yıkarken makinenizin içerisine ya da yumuşatıcı gözüne mutlaka parfümünüzü sıkarak bu şekilde yıkayın. Bu sayede çamaşırlarınız uzun süre parfüm kokulu olacaktır.parfum nasil kullanilir

Parfüm Nasıl Sıkılmalıdır?

Parfüm sıkarken genellikle çoğu kişi parfümü cildine oldukça yakın bir mesafeden sıkarlar. Ancak bu durum oldukça yanlıştır ve daha çok parfüm kullanmanıza sebep olur. İlk olarak bilmeniz gereken parfümünüzü biraz uzak bir mesafeden sıkmanızdır. Bu sayede parfüm kokusu her yere yayılabilir. Birde parfümü havaya sıkıp parfümün altına geçmenizde parfümün tüm vücudunuza yayılmasını sağlayan bir yöntem olarak bilinir.

Parfüm Kullanımı Hakkında Püf Noktalar

Parfümünüzün uzun süre etkili olmasını isterseniz parfüm sıkmadan önce boyun bölgenize nemlendirici krem sürebilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın parfüm kokmasını isterseniz kullandığınız tarak ya da saç fırçanıza parfüm sıkıp saçlarınızı tarayabilirsiniz. Aynı şekilde kıyafetlerinizi ütülerken ütü suyunuzun içerisine parfüm sıkarak kıyafetlerinizi ütüleyebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!