Ana SayfaGüzellikCilde Uygun Parfüm Nasıl Seçilir?

Cilde Uygun Parfüm Nasıl Seçilir?

Bu yüzden ilk olarak cilde uygun parfüm nasıl seçilir? sorusuna cevap bulmak gerekir. İlk olarak kendinize uygun olan parfümü bulmak için...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Her insan daha güzel ve canlı bir kokuya sahip olmak ister. Çünkü kokular bir insanı hatırlatan en önemli detaydır. Eğer geçmişte tanıdığınız birini uzun süre geçtikten sonra tekrar hatırlarsanız ilk aklınıza gelen o kişinin kokusu olacaktır. Bu sebeple kokular oldukça önemli detaylardır. Aslında bir nevi hijyen ve temizlik göstergesidir. Bu tür sebeplerden parfüm kullanımı oldukça yaygın olmakla beraber önem arz etmektedir. Herkes kendine en uygun olan kokuyu parfüm olarak kullanmak ister. Bu yüzden ilk olarak cilde uygun parfüm nasıl seçilir? sorusuna cevap bulmak gerekir. İlk olarak kendinize uygun olan parfümü bulmak için kendinizle ilgili birtakım bilgilere sahip olmanız doğru karar vermenizi sağlayacaktır.

Kendinize Uygun Parfümü Nasıl Seçebilirsiniz?

Kendinize en uygun olan kokuyu parfüm formunda bulabilmeniz için öncelikle ne tür kokuları sevdiğinizi bilmeniz gerekmektedir. Genel olarak sevilen ve parfüm olarak tercih edilen kokular; çiçek, baharat, çikolata ve pudra kokularıdır. Bu kokuları tek başına kullanabileceğiniz parfümler olduğu gibi bu kokuların harmanladığı ve alt ve üst notalarının farklı kokulardan oluştuğu parfümlerden bulunmaktadır. Siz tercihinizi sevdiğiniz kokulardan yana kullanarak doğru parfümü bulabilirsiniz.cilde uygun parfum nasil secilir

Cilt Renginiz Parfüm Seçiminizi Nasıl Etkiler?

Bu konuda aslında temel belirleyici olan sizsiniz. Cilt renginiz ile uyumlu bir kokuya sahip parfüm kullanmak istiyorsanız cilt renginizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Eğer esmer tenli bir kişiyseniz çikolata ve baharat kokularını tercih edebilirsiniz. Ten renginiz beyaz ise ve temizlik konusunda hassas iseniz pudra ve çiçek kokularının ağırlıklı olarak bulunduğu parfümleri tercih edebilirsiniz. Diğer cilt renklerinde ise açık veya koyu renk tonuna yakınlığına göre tercih edebilirsiniz.

Parfümünüz Size Özel Olsun

Kokunuzun size ait olmasını ve başka hiç kimsede bulunmasını istemiyorsanız kendi sevdiğiniz kokuları karıştırarak bir parfüm elde edebilirsiniz. Eğer bu parfüm oluşturma işlemini işin ehli kişiler ile yapmak isterseniz parfüm yapılan atölyelerde deneme yanılma yolu ile kendinize uygun kokuyu bulabilirsiniz. Ev ortamında doğal bir parfüm ortaya çıkarmak isterseniz sevdiğiniz kokuların esanslarını harmanlayıp bir şişede bulundurarak parfüm oluşturabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!