Ana SayfaModaJean Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Jean Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Spor şıklığı olsun klasik şıklık olsun her şey jean pantolon ile yakalanabilir. Jean pantolon seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Her mevsimin vazgeçilmez modası Jean rahatlıkla ve kolay kullanımı ile sıkça tercih edilir. Spor şıklığı olsun klasik şıklık olsun her şey jean pantolon ile yakalanabilir. Jean pantolon seçerken nelere dikkat edilmelidir? Jean pantolon alırken bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Kot pantolon modelinden rengine kadar bazı hususlar ve vücut ölçüleriniz doğrultusunda seçim yapmalısınız.

Vücut Tipinize Uygun Seçim Yapın

Jean alırken vücudunuzu iyi tanımanız ve ona göre seçim yapmanız gerekir. Beden ölçünüze tam olarak uyan bir seçim yapmalısınız. Kot pantolonların esneme payını her zaman göz önünde bulundurun. Alacağınız ürünün kumaş türü önemlidir. Çok sert kot kumaşları çok esneme yapmaz. Kumaşında likra barındıran pantolon modelleri esneme yapacaktır. Vücudunuza tam olarak uyan ve oturan kot almaya özen gösterin.

jean pantolon secerken nelere dikkat edilmelidir

Modayı Değil Kendinize Yakışan Modelleri Takip Edin ve Alın

Kot modası her yıl değişir ve ürün yelpazesi artar. Son yıllarda çok moda olan streç kot ve dar paça kotlar her vücuda yakışmaz. Çok kilolu ve zayıfsanız bu modellerden uzak durmanız gerekir. Önemli olan şık ve rahat olmak olduğu için sizi şık gösterecek bir model tercih etmelisiniz. Çok zayıf kişiler daha çok basen bölgesinden hafif genişleyen ve bol paçası olan modelleri tercih etmelidir. Çok şişman kişiler dar paça değil boru paça ve yüksek bel tercih edebilir. Birçok firma her detayı düşünüp ona göre üretim yapmıştır. Kalça kısmında slikon olan kot pantolonlar sizi daha şık gösterecektir.

Renk Seçimini Mevsime Göre Yapın

Kış aylarında koyu renkler tercih edilirken yaz aylarında daha açık renkler tercih edilir. Kombin yapmak sizin zevkinize kalmış bir durumdur. Kış aylarında açık renk kot pantolonları renkli çizmeler ile kombin yaparak fark yaratabilirsiniz. Siyah kot pantolonlar her triko ve gömlekle uyum sağlar. Yırtık ve taşlanmış kotlar hala trend olan kot modelleridir. Açık ve koyu renk karışımı ile yama yapılan kotlar artık farklı tasarımlar içinde yerini almıştır. Düz bir kot alarak zevkinize uygun olarak tasarımını yapabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!