Ana SayfaGüzellikCilt BakımıBu Maskeyi Yapan Yaşlanmıyor!

Bu Maskeyi Yapan Yaşlanmıyor!

Yaş ilerledikçe özellikle kadınların yüz ve diğer vücut bölgelerinde sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelebilmektedir. Çoğu kişi bunun için bıçak altına yatmakta ya da çok pahalı kozmetik ürünler kullanmaktadır.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Her iki yöntemde maliyetli olmakta ve kadınların bütçelerini güzel olma uğruna zorlamaktadır. Evde doğal yöntemlerle yapabileceğiniz maskeler ve kremler yardımı ile artık bu gibi sorunlardan kurtulmanız mümkün.

Cildinizi gençleştirmek, canlandırmak, parlatmak ve botoks etkisi yaratabilmek için evinizde kullanmış olduğunuz malzemeler ile doğal bir maske yapabilmeniz mümkün. Günümüzde medikal amaçlı kullanılan aspirinler doğal maskelerin vazgeçilmez bir malzemesi haline gelmiştir. Birçok ağrıya iyi gelen aspirin aynı zamanda cildinizdeki ölü hücreleri atar ve cildinizin yenilenmesine olanak tanır.

Aspirinin Maske Üzerindeki Etkileri

Doğal olması ile bilinen aspirin geçmiş yıllardan bugüne doğallığını kaybetmeden doğal maskeler içerisine koyulan etken madde olarak kullanılmaya devam etmektedir. Hem cilt sorularına hem de saç sorunlarına çok iyi gelmesi ile bilinen aspirinin faydaları saymakla bitmez. Aspirinin siyah noktaları yok etme, ciltteki yağ oranını dengeleme ve cildin nemli kalmasını sağlamak gibi birden çok faydası bulunmaktadır.

Aynı zamanda cildinde sivilcesi olan kişilerin sivilce problemini de tedavi ettiği görülmüştür. Fakat bu uygulamayı yapmadan önce kim için ve hangi bölge için kullanılmasına karar verildikten sonra alerji fonksiyonları araştırılmalı ve buna göre dikkatli bir şekilde, gerekirse doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Aksi halde saçta ve ciltte istenmeyen durumlarla ve etkilerle karşılaşılabilir. Bu sebepten dolayı maskeleri yapmadan önce mutlaka doktorunuza veya bir eczacıya danışmanızı tavsiye ederiz.

Aspirin İçerikli Maske Tarifi

Doğal yöntemlerle hazırlayıp uygulayabileceğiniz aspirin maskesi için gerekli olan malzemeler şu şekildedir;

  • 2 adet aspirin
  • 1 tatlı kaşığı sirke ( aspirini eritmek için kullanılacak, fakat cildi hassa olan kişiler sirke yerine su ile de eritme sağlayabilir.
  • 1 tatlı kaşığı aloe vera jeli
  • 1 adet yumurtanın beyazı
  • 1 tatlı kaşığı silme beyaz kil

Tüm malzemeleri iyice karıştırıyoruz. Haftada iki kere cilde, boyuna ve dekolte bölgelerine uygulayabilirsiniz. Cildinizde gerilme olacak ve bunu hissedeceksiniz. Maskeyi uyguladıktan sonra 20 dk. yüzünüzde bekletip ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu işlemin arkasından yüzünüze nemlendirici uygulayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

 

Bu Konular İlginizi Çekebilir!