Ana SayfaGüzellikÜç Aşamada Kaş ve Kirpik Uzatma

Üç Aşamada Kaş ve Kirpik Uzatma

Bayanların yüz kesiminde, üzerinde en çok durduğu kaş ile kirpiklerinin daha belirgin ve dolgun olmasıdır. Dökülen kaşların arasındaki boşluklar bir bayan için öngörülmeyen durumdur. Günümüzde popüler hale gelmiş olan kalın kaşlar tercih edilenler arasındadır.

Mustafa Saim
Mustafa Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Cilde ve saçlara uygulanan bakımların aynı zamanda kaş ve kirpiklere de uygulanması bayanlar için şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkarır. Merak edenler için kaş ve kirpik güçlendirme birçok yöntemler mevcuttur.

Bu yöntemleri öğrenmeden, yanlış kaç aldırma, kullanılan kozmetik ürünleri çeşitli hastalıklara davetiye çıkarır. Bayanların olmazsa olmazlarından ilk şart olan gece yatmadan önce yüzdeki makyajın ciltten mutlaka arındırılmasıdır

Göz çevresi hassas olduğu için bu bölgeye nazik davranmak gerekir. Cildin temizlenmesi aynı zamanda cildin hava almasını sağlar. Kirpik diplerine bakteri üremesini önler. Kullanılan makyaj malzemesinin kalite olması yüz sağlığı için önemlidir.

Kaş ve Kirpik Gürleştirme Yöntemleri

Bayanlar için üç aşamada gerçekleşen kaş ve kirpik gürleştirme, kendini iyi hissetme ve güvende hissetme konusunda fayda sağlayacaktır.

  • İlk aşamada yapılacak olan saçlara bakım yapıldığı zaman kaş ve kirpiklerin unutulmamasıdır. Kaş fırçalarına iki damla E vitamini içeren yağ damlatılmalıdır. Yağ damlatılan fırça ile doğrudan kaşlara sürme işleme gerçekleşir. E vitamini içeren yağ kaşların bakımını sağlamanın yanında kaşların güçlenmesini hızlandırarak güzel görünü vermesi sağlar.
  • Bayanların saç bakımında en çok kullandıkları zeytinyağıdır. Cilt ve saç bakımında önemli bir yere sahiptir. Zeytinyağı sayesinde ciltte ve saçta etkili bir şekilde geri dönüşüm sağlanır. Pamuğa damlatılan birkaç damla zeytinyağı kirpiklerin üzerine sürüldüğünde 5 dakika gibi bir süre beklenmesi gerekir. Son aşamada ılık su ile durulanması gerekir. Zeytinyağından hedeflenen sonucun alınması için bu yöntem her gün kullanılabilir.
  • Son aşamada ise gece yatmadan önce kirpiklere vazelin sürmek kirpiklerin uzamasına yardımcı olur. Sürekli olarak vazelin kullanma yerine, bu uygulamayı haftada 4 defa uygulama iyi bir sonuç adına mantıklıdır. Kaş ve kirpik temizliğinde kolaylık sağlar. Vazelini az miktarda kullanma önemli noktalardan birisidir. Fazla miktarda uygulanan vazelin kaş ve kirpiklerin çıkmasını sağlamaz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!