Ana SayfaGüzellikMakyajMakyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Bu durumda makyaj nasıl yapılmalıdır? İlk etapta yüzünüzü makyaja hazırlamanız gerekiyor. Kusursuz bir görünüm elde etmek...

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Makyaj hem fiziksel hem de estetik görünüm açısından en önemli ayrıntıların başında gelmektedir. Aynı zamanda kusurları gidermekte de oldukça iyidir. Fakat bu konuda en önemli nokta, makyaj yapma aşamasıdır. Güzel ve çekici görünmenin sırrı, doğru makyajı yapmaktır. Bu durumda makyaj nasıl yapılmalıdır? İlk etapta yüzünüzü makyaja hazırlamanız gerekiyor. Kusursuz bir görünüm elde etmek için cildinizi mutlaka temizlemeli ve ardından nemlendirici ürün kullanmalısınız. Ayrıca kırışıklıkların ve lekelerin daha iyi kapanması adına makyaj bazı tercih edebilirsiniz. Böylelikle makyajınız kusursuz ve iyi görünecektir.

Doğru Adımlarla Makyaj Uygulaması

Doğru bir makyaj için ilk aşama son derecede önemlidir. Cildinizi temizledikten hemen sonra cilt tipinize göre nemlendirici kullanmalı ve cildinizde bir süre beklemelisiniz. Ardından cilt renginize uygun fondöten sürmelisiniz. Ancak fondöten sürmek oldukça önemlidir. Cildinize iyice yedirmeli ve yumuşak süngerler kullanmalısınız. Aynı zamanda fondöteni sabitlemek için pudra kullanabilirsiniz. Eğer makyajın doğal durmasını istiyorsanız pastel renkler tercih edebilirsiniz. Göz makyajınız her zaman ön planda olmalıdır.

Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Makyaj uygulamasında en önemli detaylardan biri, fondötendir. Fondöten uygulamasını cilt tipinize göre yaptıktan sonra geriye kalan allık, ruj, maskara ve göz makyajıdır. Göz makyajınızı en iyi şekilde tasarlayabilmek adına yumuşak fırçalar tercih etmelisiniz. Eğer gözlerinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız beyaz kalem ile gözünüzün alt kısmına sürebilirsiniz. Ayrıca sabitleyici özellik veren far fırçaları kullanabilirsiniz. Ancak göz makyajınız koyu ise, rujunuzu pastel bir renk bulmalısınız. Bu sayede makyajınız son derecede dikkat çekici olacaktır.

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli detay, maskaradır. Kirpiklerin birbirine yapışmaması ve yapay durmaması için maskara seçimine dikkat etmelisiniz. Maskara kirpiklere sürerken nazik davranılması gerekir. Hafif hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru sürebilirsiniz. Böylelikle kirpikleriniz birbirine yapışmayacak ve daha uzun duracaktır. Bunun yanı sıra fondöten seçiminizi kendi ten renginize göre yapmalısınız. Fondöten rengini boyun bölgenizde deneyebilirsiniz. Ayrıca allığı elmacık kemiklerin üstüne doğru sürmelisiniz. Bu sayede makyajınız daha canlı ve kusursuz görünecektir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!