Ana SayfaGüzellikMakyajKolay Oje Sürme Rehberi

Kolay Oje Sürme Rehberi

Kolay oje sürme rehberi; Oje sürmek kolay gibi görünse de bazı püf noktaları olan bir zevktir. Bunları bilmeniz size hem yararlı...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kolay oje sürme rehberi; Oje sürmek kolay gibi görünse de bazı püf noktaları olan bir zevktir. Bunları bilmeniz size hem yararlı hem de rehber olacaktır. Bazı kadınlar için ihtiyaç haline gelmiş olan oje, bazı durumlarda da tırnak yapısına zarar verebiliyor.

Sürekli Oje Kullanımının Zararları

Oje tırnağın tamamını kapladığından uzun süre silinip tekrar uygulandığında tırnağın hava almasını engelliyor. Bu durumda tırnaklarda sararma, hassaslaşma vb. Gibi birçok etki görebilirsiniz. Bu sebeple çok sık kullanıyor olsanız bile arada birkaç gün tırnaklarınızı hava almaları için serbest bırakmalısınız. Böylece sararmayı önlemiş olacaksınız. Sürekli kullanımda tırnaklarınızda hassaslaşma olduğundan kırılmalar, incelmeler vb. şeyler görebilirsiniz.kolay oje surme rehberi

Oje Kullanımında Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ojeler binlerce çeşitle ve renkle donatıldığından çeşitlerin arasında seçim yapmak ve tırnak yapımıza uygun olup olmadığını anlamak bir hayli zorlaşıyor. Bu durumda yapmamız gerekenlere bir göz atalım:

Oje seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de ojenin türüdür. Simli, boncuklu, pullu vs. Gibi bir sürü çeşit olduğundan içinden seçim yapmak hem zor hem de uzun sürebilir. Yüzlerce püf noktadan biri de eğer tırnak yapınızın kısa ve enli olduğunu düşünüyorsanız, oje sürerken tırnaklarınızın yan kısımlarına çok az boşluk bırakabilirsiniz. Böylece tırnaklarınızın boyunu uzatmış olacaksınız. Başka bir püf noktamız da ojelerinin kurumamasından şikayetçi olanlar için, ojenizin kuruması uzun sürüyorsa yapmanız gereken bir kaba buz ve su koyarak ellerinizi 1 dakika içinde bekletmek, böylece zamandan da tasarruf etmiş olacaksınız. Eğer oje sürmeden önce baz kullanırsanız silmeniz daha kolay olacaktır.

Ayrıca hepimizin rahatsız olduğu bir başka konuya da değinelim. Ojeleriniz taşıyorsa ve düzeltmek için uğraşıyorsanız bir kulak pamuğuna az miktarda aseton damlatarak daha da büyütmeden temizleyebilirsiniz. Kullanmadan önce ojeyi kesinlikle sallamayın, bunu yaptığınız zaman içinde kabarcıklar oluşur. Yapmanız gereken ellerinizin arasında 1 dakika kadar bekletmek. Böylece ısınmış olacak. Kullanmak istediğiniz ojenin rengi neon ise altına beyaz oje sürmelisiniz, ojenizin rengi daha parlak ve güzel görünecektir. Hayatınız da tırnaklarınız kadar renkli olsun.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!