Ana SayfaDiyetObeziteden Kurtaran Diyet Yöntemleri

Obeziteden Kurtaran Diyet Yöntemleri

Ayrıca fazla kilo sorununuza bir çözüm arıyorsanız obeziteden kurtaran diyet yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmanız ve bu şekilde...

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Çağımızın hastalığı olarak görülen ve neredeyse yaygın olarak tüm Dünya’da görülen obezite ve obezite ile ilgili rahatsızlıklar insanlar için büyük bir sorun oluyor. Obezite, ilk başlarda küçük kilo artışlarıyla ya da ani kilo artışıyla ortaya çıksa bile zaman içerisinde oldukça tehlikeli bir boyuta ulaşabiliyor. Bu sebeple boy ve kilo orantınız birbiriyle uyum içerisinde değilse yani boyunuza oranla kilonuz fazla ise henüz daha fazla kilo artışı olmadan yani obezite problemi ile karşı karşıya kalmamak için mutlaka bir doktora danışmalısınız. Ayrıca fazla kilo sorununuza bir çözüm arıyorsanız obeziteden kurtaran diyet yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmanız ve bu şekilde bir beslenme düzeni oluşturmanız kilo verme aşamasında size oldukça destek olacaktır.

Yoğurt Diyetleri İle Hızla Kilo Verin

Yoğurdun kalorisinin düşük olması ve fermente bir ürün olması hem besleyici hem de kilo verme özelliğini daha çok arttırıyor. Evinizde mayalamış olduğunuz yoğurt ile ya da satın alacağınız az yağlı yoğurtlar ile hazırlayacağınız diyet tarifler ile hızlı bir şekilde kilo vererek obezite probleminizden kurtulabilirsiniz. Gün içerisinde yemeklerden yarım saat önce bir kâse yoğurdun içerisine toz zerdeçal, zencefil, tarçın, mahlep ve yulaf ya da kepek ekleyerek hızlı bir şekilde zayıflayabilir ve açlık hissinizi bastırabilirsiniz. Ayrıca tatlı krizlerinizde yoğurdun içerisine elma, armut ya da ananas ekleyerek tatlı krizlerinize son verebilirsiniz.obeziteden kurtaran diyet yontemleri

Nane Yiyerek İştahınızı Kapatabilirsiniz

Taze nanenin iştah kapatıcı etkisi olduğu yapılan araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Her öğünden yaklaşık 10 dakika önce taze nane çiğneyip ardından bir bardak su içerek iştahınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca bu şekilde zayıflayabilirsiniz ve ödem atabilirsiniz.

Maydanoz Limon Kürü İle Zayıflayın

Her gün sabahları aç karnına taze olarak hazırlayacağınız bu kür ile başta karaciğer olmak üzere tüm iç organlarınızdaki yağlardan kurtulabilir ve ödem atabilirsiniz. Bu sayede kısa sürede etkili bir biçimde ve sağlıklı olarak kilo verebilirsiniz. Her sabah 15 dal maydanoz ile bir limonun suyuna bir bardak su ekleyerek blendır ya da robottan geçirin daha sonra aç karnına tüketin. Bu kürü 15 gün düzenli uyguladıktan sonra 5 gün ara verip tekrar devam edebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!