Ana SayfaYaşamFaydaları Neler?Ölümsüzlük Bitkisi Aloe Vera'nın Faydaları

Ölümsüzlük Bitkisi Aloe Vera’nın Faydaları

Mısırlılar Onu Ölümsüzlük Bitkisi Olarak Adlandırdı, Aloe Vera'nın Vücudunuza İnanılmaz Faydaları Neler?

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Aloe Vera, geniş bir tıbbi özellik yelpazesine sahip bir bitkidir. Bundan dolayı, ölümsüzlük bitkisi ve Yerli Amerikalılarca cennetin asası olarak bilinir.

Evinizin emtialarında yetiştirilebilir ve küçük yaralar, sıyrıklar, kesikler ve yanıklar halinde kullanılabilir. Yine de, dâhili olarak kullanıldığında daha da fazla fayda sağlar.

Bu mucizevi bitki, besin maddelerinin emilimine yardımcı olan amino asitler, polisakkaritler, enzimler, vitaminler ve mineraller gibi biyolojik olarak aktif, doğal olarak meydana gelen 200’den fazla bileşen içerir.

Çevre Bilimi ve Sağlık Dergisi, bağışıklık sistemini güçlendiren, vücudu toksinlerden arındıran ve onu patojenlerden koruyan güçlü anti bakteriyel, antiviral ve anti-fungal özelliklere sahip olduğunu bildirmektedir.

Vitaminler

Bu bitki C vitamini, A, E, B1, B2, B3 Vitaminleri ve folik asit bakımından zengindir. Bilim adamları, AloeVera’nın kırmızı kan hücrelerinin üretimi için gerekli olan B12 vitamini bakımından yüksek olduğunu bulmuşlardır.

Bu nedenle, bir vejetaryen ya da vegan iseniz mükemmeldir. Ayrıca vücudun emmesi ve kolayca kullanması için B12 vitamini biyoyararlanımına yardımcı olur.

Amino asitler

Ayrıca vücut tarafından ihtiyaç duyulan 22 esansiyelamino asidin 20’sini ve iltihabı tedavi eden ve bakteri ile savaşan salisilik asidi de içerir.

Mineraller

AloeVera, metabolik yolları destekleyen magnezyum, demir, bakır, kalsiyum, çinko, krom, selenyum, sodyum, potasyum ve manganez bakımından zengindir.

Enzimler

Bu bitkide yağ ve şeker moleküllerini parçalayarak sindirime yardımcı amilaz ve lipaz gibi önemli enzimler bol miktarda bulunur.

Ek Kullanımları

  • AloeVera etkili bir şekilde vücudu temizler ve toksinleri karaciğer, kolon, mesane, mide, böbrek ve dalaktan temizler ve bu nedenle bağırsak iltihabı, ülserler, hazımsızlık ve mide rahatsızlığı durumunda son derece yararlıdır.
  • Aynı zamanda eklem kireçlenme durumunda, sindirim sistemini güçlendirir ve eklem iltihabını giderir.
  • Bir gargara olarak kullanılırsa, aloeVera suyu plakları çıkarır ve ticari ürünlerden daha iyi etkiler sağlar. Ayrıca kanser yaraları ve ağız ülserlerini iyileştirdiği bilinmektedir.
  • AloeVera, doğrudan bitkiden tüketilebilir, ancak en kolay seçenek, meyve suyu biçimindedir. AloeVera yaprakları satın alabilir ve suyu kendiniz sıkabilirsiniz.
  • AloeVerasuyunu içecek ve sıvı meyve pürenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, tüm yapraktan ya da sadece iç filetodan saf aloeVera jeli satın alabilirsiniz. Yine de, her zaman doğal bir sağlık uzmanına danışın ya da uygun dozlamayı belirlemek için bazı araştırmalar yapın.
Aloe Vera kullanın ve sayısız sağlık faydalarından yararlanın!

Bu Konular İlginizi Çekebilir!