Ana SayfaGüzellikMakyajGöz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Göz Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Verilen tavsiyeler hanımlar tarafından uygulanmaktadır. Genel çerçevede bakılacak olursak göz makyajı nasıl yapılmalıdır?

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Birçok kadın için doğru makyajın önemi büyüktür. Daha çekici ve güzel olmak için özel ürünlerle yapılan makyaj cildin daha enerjik ve farklı durmasını sağlar. Özellikle göz makyajı en çok dikkat edilen taraftır. Göz makyajının havalı ve çekici olması için doğru renkler ve uygun tarzın olması gerekir. Göz makyajı konusunda verilen tavsiyeler hanımlar tarafından uygulanmaktadır. Genel çerçevede bakılacak olursak göz makyajı nasıl yapılmalıdır?

Göz Makyajında Dumanlı Bakışlar

Göz makyajı bulunan ortama, havaya ve mevsime göre değişik şekilde yapılmalıdır. Göz makyajının dana net durması için eyeliner ve kalem kullanımı dikkatlice yapılmalıdır. Gözlerin daha büyülü ve güzel bakması için dumanlı makyaj önerileri tavsiye edilir. Cildin yapısına göre seçilen renklerin dumanlı şekilde yapılarak gözlerin daha anlamlı bakması sağlanır. Dumanlı gözler son yıllarda en fazla tercih edilen göz yapısıdır. Genel olarak bakıldığında makyaj yapılırken en önemli nokta gözlerdir. En fazla zaman burada harcanırken makyajın tamamlayıcısı niteliğindedir.goz makyaji nasil yapilmalidir

Göz Makyajında Yapılması Gerekenler

İlk etapta göz kapaklarına açık tonda göz farı sürün. Ardından tüm kirpik diplerine siyah kalem sürün. Bu şekilde tüm göz yapısı ortaya çıkacaktır. Kaşlarında daha belirgin olması için kaç kalemi ile uygun renklerle desteklenmesi sağlanır. Ayrıca kaşın hemen altına krem renkli far sürerek kaşınızı ön plana alabilirsiniz. Kirpiklerinize rimel sürerek daha canlı olmasını sağlanmalıdır. Göz pınarlarınıza süreceğiniz beyaz renkli far gözünüzü olduğundan büyük gösterecektir. Ufak hamlelerle gözleriniz olduğundan daha anlamlı ve güzel bakacak. Makyajın ana hattı gözler olduğunu unutmayın.

Göz Makyajının Püf Noktaları

Göz makyajı gidilecek ortama uygun şekilde yapılması gerekir. Göz makyajınız giydiğiniz kıyafetin rengine ve cilt rengine göre uygun olarak yapılması gerekir. Göz farınızı süremden önce açık tonlardaki farı mutlaka kullanın. Göz kapağınızın üstüne kirpik diplerine kalemi veya eyeliner çekmeyi asla atlamayın. Kirpikler göz makyajında önemli role sahiptir. Takma kirpik takma şansınız varsa bunu lütfen kullanın. Kısacası, göz makyajı yapmak için ufak püf noktalarına değinmeniz önem sağlayacaktır. Anlamlı bakışlar doğru makyaj ile olacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!