Ana SayfaGüzellikMakyajPratik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Pratik Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu yazıda da pratik göz makyajı nasıl yapılır? Sorusuna çeşitli yanıtlar bulabilir ve şıklığınızı tamamlarken zamandan kazanabilirsiniz.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Göz makyajı genellikle en çok tercih edilen noktalardan biridir. Günlük hayatta da sıkça tercih edilen makyaj uygulamalarından biri olan göz makyajı kimi zaman detaylı kimi zamansa gayet sade ve şık olabilmektedir. Özellikle çalışan kişilerin zaman bulamamaktan kaynaklı yapamadığı göz makyajına bazı pratik dokunuşlar getirerek kısıtlı zamanda da şıklığı elde etmek oldukça mümkün. Bu yazıda da pratik göz makyajı nasıl yapılır? Sorusuna çeşitli yanıtlar bulabilir ve şıklığınızı tamamlarken zamandan kazanabilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı Tekniklerini Tercih Edin

Buğulu göz makyajı oldukça sade ve pratik bir makyaj çeşididir. Buğulu bakışlar da her daim kişilerin gizemli bir hava takınmasına ve bakışların anlamlı olmasına olanak sağlar. Tamamen koyu olmayan ve doğal renkler kullanarak oldukça sade ve pratik buğulu bakışlar elde edebilmek oldukça mümkün.

Seçeceğiniz renklerin teninize uygun olmasına ve çok koyu renkli olmamasına özen gösterin. Aynı renge sabitlediğiniz göz kapaklarınıza seçmiş olduğunuz teninize yakışan doğal renkleri uygulamaya başlayın. Dağıtma yöntemiyle de tamamen doğal bir görünüm katarak aydınlatıcınızı sürün.

Tek Malzeme İle Göz Makyajı

Hem zamandan hem de malzemeden tasarruf etmek istiyorsanız ama bir yandan da göz makyajınızdan ödün vermemeyi tercih ediyorsanız yalnızca bir göz kalemi kullanarak pratik bir göz makyajı elde edebilmeniz de oldukça mümkün. Dilediğiniz renkte göz kalemini kullanmadan evvel yaklaşık olarak 20 saniye kadar ılık bir suda bekletin. Suda bekletme işleminde kalemin kapağının kapalı olması gerekmektedir. Yumuşayan göz kalemini göz kapaklarınıza gelişi güzel bir şekilde uygulamaya başlayın. Daha sonra bir far fırçası yardımı ile kalemi gözünüze yaymaya başlayın. Yeterince yayılan kalem gözünüze buğulu ve gizemli bir hava katacaktır. Bu oldukça kolay ve pratik işlemi hem gündüz hem de gece uygulayabilirsiniz.

Hem Farklı Hem Pratik

Siyah likit eyeliner kullanarak kedi bakışlarına sahip olabilmeniz de oldukça pratiktir. Oldukça çekici ve cazibeli bir hava katan kedi makyajını eyeliner çizgilerini çekerek ve bu çizgileri biraz kalınlaştırarak uygulayabilirsiniz. Daha sonra teninize uygun doğal renkte bir far yardımı ile bu görünümü belirgin hale getirebilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!