Ana SayfaGüzellikMakyajEn İyi Maskara Nasıl Seçilir?

En İyi Maskara Nasıl Seçilir?

En iyi maskara nasıl seçilir? Sorusu ise kadınların ortak sorusudur. En iyi maskaranın seçilebilmesi için uzman görüşlerden fikir alınması...

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kadınlar için makyaj yapmak önemlidir. Birçok kozmetik ürünün cilt yapısına uygun olması gerektiğinden dolayı seçilecek her ürün dikkatli şekilde ayrıntılarına bakılması gerekir. Özellikle makyaj yaparken göz kısmının daha çok önemsendiği ve kullanılan her malzemenin kaliteli olması gerektiği bilinmektedir. Göz makyajının olmazsa olmazı maskara ise doğru tercihlerle çok güzel durmaktadır. En iyi maskara nasıl seçilir? Sorusu ise kadınların ortak sorusudur. En iyi maskaranın seçilebilmesi için uzman görüşlerden fikir alınması en doğru karardır.

Hacimli ve Dolgun Kirpikler

Maskara seçiminde ilk dikkat edilecek husus kirpiklerin durumudur. İnce ve zayıf kirpikler için ayrı, daha gür ve çok kirpikler için ise farklı maskaralar kullanılmaktadır. Maskaraların iç yapısı kirpiklerin fiziki duruşuna göre hazırlanmaktadır. Tek bir sürüşte harika kirpikler için maskaranın kaliteli ve uygun olması önem sağlar. Göz alıcı ve dolgun kirpikler için maskara seçimini uzman makyözlerden aldığınız fikirlerle tercih etmelisiniz. Daha gür ve hacimli kirpikler için kalın ve yuvarlak uçlu maskaralar tercih edilmelidir. Tek tek ayrılan kirpikler göz makyajının daha büyülü olmasına yardımcı olmaktadır. Daha farklı bir göz makyajı için maskara tercihlerine dikkat etmek gerekir.

Uzun Kirpikler İçin

Birçok kadının kirpikleri kısa ve seyrektir. Düz ve kısa kirpiklerin daha uzun olması için teleskopik fiber maskarası kullanılmalıdır. Bu sayede kirpikler olduğundan daha uzun ve güzel görünecektir. İnce taraklı fırçaya sahip maskaralar göz kirpiklerinin daha düzgün ve uzun olmasını da sağlayacaktır. Bakışların daha çekici ve hoş olması için maskara seçimine dikkat edilmesi gerekir.

Maskara İle Kirpikleri Besleyin

Kirpikler genelde siyah veya siyaha yakın bir renktedir. Bu sebepten daha açık kirpiklere sahip olanlar yoğun renkli maskaraları tercih etmektedirler. Daha koyu ve daha renkli kirpikler için özel tasarlanmış maskaralar satın alınmalıdır. Göz makyajının en önemli kozmetik ürünü maskaralar, tüm kirpiklerin daha net ve daha belirgin durmasına yardımcı olmaktadır. İçinde bulunan özel sıvıyla kirpikler hak ettiği değeri görecektir. Bu konuda hanımlar kirpiklerini hem daha güzel görünmesini sağlarken hem de sağlığa faydalı olan maskaraları seçerek beslenmelerine yardımcı olmaktadır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!