Ana SayfaGüzellikMakyajGöz Makyajında Dikkat Etmeniz Gerekenler Neler?

Göz Makyajında Dikkat Etmeniz Gerekenler Neler?

Kadınların güzelliğine güzellik katacak. Göz makyajında dikkat etmeniz gerekenler konusunda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Kadınlar için doğru makyaj çok önemlidir. Güne başlarken uygulanan makyajın eve gelene kadar kendini göstermesini isteyen kadınlar tekniklerin ve doğru renklerin kullanılmasıyla ilgili püf noktalarına çok dikkat etmeleri gerekir. Gözler makyajın kendini gösterdiği organdır. Gözün büyüklüğüne ve yapısına göre tercih edilen makyaj uygulaması kadınların güzelliğine güzellik katacak. Göz makyajında dikkat etmeniz gerekenler konusunda yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.

Derinlemesine Bakış

Göz makyajının doğru yapılması bakışları direk etkilediğinden dolayı profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir. Ancak doğru püf noktaları öğrendiğinizde makyajınızı daha güzel ve dikkat çekici olarak yaparsınız. Göz makyajı yaparken kullanılan renkler göz engine ve ten rengine uyum sağlaması gerekir. Daha derin ve mükemmel bakışların arkasında her zaman doğru yapılan makyajlar yer alır. Anlamlı bakışların ana etkeni makyaj uygulamasıdır. Göz kapağının ve göz yapısının özelliğine göre far, rimel ve göz kaleminin kullanış şekli değişir.

Gözlere Göre Makyaj Uygulaması

Göz kapaklarınız göz makyajının yapılış şeklini direk olarak etkiler. Çünkü göz kapakları düşükse eyeliner veya kalem kullanmamanız gerekir. Çünkü gözün her yerine bulaşır. Bu sebepten dolayı göz kenarlarına far ile gölgelendirme yapabilirsiniz. Kaç ortasına kadar gölgelemeyi yapmalısınız. Gözleriniz iri ve çıkık ise göz kapaklarınızı geride bırakacak şekilde makyaj uygulaması yapmalısınız. Koyu renk bir far kullanarak gölgelendirmeyi kaşlarınıza yakın tutmalısınız. Göz yapısı çukursa göz kapaklarına asla koyu renkler kullanmayınız. Eyeliner kullanmak isterseniz çok ince çekmelisiniz.

Göz Makyajında Zemin Hazırlığı

Göz makyajı yaparken göz yapınızı iyi ölçmeli ve verilen önerilere uymanız gerekir. Kaliteli ve muhteşem bir göz makyajı için zeminini pürüzsüz hale getirmeniz gerekir. Gözaltı kapatıcısı ve göz üstü zemin rengi ile makyaja başlayarak en son rimelle son vermelisiniz. Gözaltı morluklarınız varsa mutlaka kapatıcı stik kullanarak ten rengine çevirmelisiniz. Gözaltı ve üstünü kapatırken fırça yerine makyaj süngeri kullanmalısınız. Sağlıklı ve farklı göz makyajı için göz yapınıza göre renk seçimini yapmalısınız. Bu sebepten dolayı göz derisi zeminini kapatarak renklerin daha canlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!