Ana SayfaGüzellikMakyajMakyajda Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Makyajda Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Makyajda doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Sorusunun cevabını bilmek doğru makyaj yapmakta önemli rol oynamaktadır.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Makyaj kadınların güzelliğini öne çıkaran ve kadınların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan bir uygulamadır. Doğru uygulanan makyaj sayesinde daha çekici bir görünüme sahip olmak imkansız değildir. Ancak makyaj yapmanın püf noktaları bilmek ve doğru makyaj malzemelerini kullanmak uygulamanın amacına ulaşmasında önemli rol oynamaktadır. Makyajın görünümde sihirli bir etkisi olduğu unutulmamalıdır. Makyajda doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Sorusunun cevabını bilmek doğru makyaj yapmakta önemli rol oynamaktadır. Doğru makyaj yapmak için bazı bilgileri edinmek önemlidir. Makyajda doğru bilinen yanlışlar şu şekilde sıralanabilir:

Makyaj Cilt İçin Zararlıdır

Kaliteli ve cilt tipine uygun makyaj malzemesi kullanmak cilde zarar vermez. Ancak tarihi geçmiş ürünler ya da kalitesiz ürünler ciltte pek çok probleme sebep olmaktadır. Makyaj uygulanacak cilt makyaj öncesinde doğru cilt temizleme malzemeleriyle temizlendiğinde ve nemlendirici uygulandığında ciltte tahribat oluşmaz. Ayrıca makyaj mutlaka yatmadan önce doğru makyaj temizleme malzemeleriyle temizlenmelidir. Makyaj cilde zarar vermez, aksine doğru temizlenen cilt daha sağlıklı olur.

Fondöten ve Pudra Cilde Nefes Aldırmaz

Fondöten ya da pudra kullanmak doğru ürünler seçildiğinde cilde zarar vermez. Cilt yapısına uygun fondöten ve pudra seçilmelidir. Fondöten veya pudra seçimi yanlış yapıldığında ciltte yağlanma yapabilir ve bunun sonucunda da sivilce oluşuma sebep olabilir. Fondöten ve pudra almadan önce mutlaka el bileğinde denenmelidir. Aksi takdirde ciltte alerjiye sebep olabilmektedir. Aynı zamanda bilekte fondötenin ya da pudranın renginin cilde uygun olup olmadığına karar verilebilir.

Göz Kalemi ve Far Kırışıklık Yapar

Göz kalemi ve farın gözde herhangi bir şekilde kırışıklık oluşturması söz konusu değildir. İster toz far isterseniz krem far kullanın farın gözlerde kırışıklık oluşturmaz. Doğru makyaj temizleme ürünü ve nemlendirici kremlerin kullanımı sayesinde gözlerde herhangi bir problem oluşmaz. Ancak far ve göz kalemi kalitesine dikkat etmek önemlidir. Aynı zamanda göz kalemi ve farın ortak kullanımı gözde hassasiyet oluşturabilmektedir. Makyaj temizlenirken gözde kalıntı kalmamasına özen gösterilmelidir. Makyaj ürünlerinde bitkisel ürünler tercih edilmelidir. Kullanılan ürünlerin cilde hava aldıran ürünler olmasına özen gösterilmelidir.


Benzer Konular

Bu Konular İlginizi Çekebilir!