Ana SayfaGüzellikMakyajGece Makyajları Nelerdir?

Gece Makyajları Nelerdir?

Gidilecek mekânın tarzı da makyajı oluşturan önemli etkenlerdir. Peki, Gece Makyajları Nelerdir?

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Gece makyajı, elbette ki pek çok kadın için önemli adımları barındırır. Giyilen kıyafet, tarzınız, o gece tercih ettiğiniz renkler ve gidilecek mekânın tarzı da makyajı oluşturan önemli etkenlerdir. Peki, Gece Makyajları Nelerdir? Gece makyajı yapılırken hangi doğru adımlar atlanmamalıdır?

Gece Makyajında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gece dışarı çıkmadan evvel yapılacak makyajda, kusursuz bir ten elde etmek önemlidir. Oluşturacağınız kusursuz bir ten, makyajınızı daha dikkat çekici hale getirecektir. Gece makyajında yapılabilecek ilk makyaj, koyu gözler ve geri planda kalacak dudaklardan oluşan bir makyajdır. Gözlerinizde, koyu renk fark ve koyu renk kalem kullanarak buğulu bir görünüşe getirebilir, uzun ve takma kirpikleri tercih edebilirsiniz. Gözlerde koyu rengi tercih ettiğiniz zaman; dudaklarda açık kahve ya da leylak renkli rujları kullanmalısınız.gece makyajlari nelerdir

Gece Makyajında Yapılabilecek Makyajlar Nelerdir?

Gece makyajında dudaklarınızı ön plana çıkarmak için; kırmızı, bordo ve kiremit rengi gibi iddialı tonları rahat bir biçimde tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızı ön plana çıkartmayı planlıyorsanız, göz makyajınızı hafif tutmalısınız. Ten rengine yakın mat bir farla beraber siyah ve uzun kirpikler yeterli olacaktır. Dudaklarınızı ön plana çıkarttığınız zaman, allık ve aydınlatıcı da makyajınıza çok yakışacaktır. Kaş altlarıyla beraber elmacık kemiklerinin üzerine sarı ya da gümüş alt tonlu aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz. Üst dudağınızın üzerine süreceğiniz aydınlatıcı ise, dudaklarınızın daha kavisli durmasını sağlar. Burnunuzun ucuna süreceğiniz aydınlatıcı ise, burnunuzun daha kalkık durmasına yardım eder.

Gece Dışarı Çıkmadan Önce Yapılabilecek Makyaj Adımları

Gece dışarı çıkmadan önce yaptığınız makyajlarda, kusursuz bir ten görünümü yaratmak için primer ve nemlendirici kullanmanız gerekir. İyi nemlendirilmemiş ciltte, fondöten ve kapatıcı iyi durmayacak ve sabitlenmediği için dağılıp bozulacaktır. Kusursuz bir ten elde ettikten sonra, ten renginize uygun tonlardan oluşan; pembe ya da turuncu alt tonlu allık kullanmalısınız. Yüzünüze gölgelendirme yaparak, ön plana çıkarmak istediğiniz noktaları belirlemelisiniz. Elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarıp, yanaklarınızın daha ince bir biçimde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!