Ana SayfaGüzellikCilt BakımıZeytinyağı Cilde Uygulama Yöntemleri

Zeytinyağı Cilde Uygulama Yöntemleri

Bu yazımızda sizlere Zeytinyağı Cilde Uygulama Yöntemleri nelerdir? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Esra Tahincioğlu
Esra Tahincioğlu
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Bu yazımızda sizlere Zeytinyağı Cilde Uygulama Yöntemleri nelerdir? Sorusunun cevabını vereceğiz. Akdenizli olan kadınların zeytinyağını oldukça uzun yıllardan beri güzellik ve cilt bakımı için kullandıkları bilinmektedir. Cildi yumuşatan, gençleştiren, parlaklık kazandıran ve besleyen bu mucize yağı, kişi de doğal bir güzellik ürünü olarak kullanabilir. Yüz maskesi olarak, nemlendirici krem veya serum olarak zeytinyağının cilt bakımında şaşırtıcı kullanım şekilleri.

Nemlendirici Serum

Gece yatmadan önce temizlenilen cilde zeytinyağı direkt olarak sürülmelidir. Sabah uyandıktan sonra cildin sağlıklı bir parlaklık ve yumuşaklık kazandığı görülecektir. Yüz toniği olarak; Yarım çay bardağı kadar zeytinyağı, çeyrek çay bardağı kadar sirke ve çeyrek çay bardağı su karıştırılıp uyumadan evvel yüze tonik niyetine sürülebilir.

Göz Kremi

Serbest radikallere savaş açmış olan zeytinyağı göz kremi olarak da kullanılabilir. Gece yatmadan önce bir miktar zeytinyağı göz altlarına ve ince çizgilerin olduğu alanlara sürerek, çok daha yumuşak bir cilde sahip olunabilir. Göz altılarında şişlik problemi yaşanıyorsa, buzdolabında bekletilen zeytinyağı doğal bir çözüm olarak şiş olan bölgelere uygulanabilir.zeytinyagi cilde uygulama yontemleri

Makyaj Temizleyicisi

Bir miktar zeytinyağını makyaj temizleme pamuğunun üzerine döküp makyaj temizlenebilir. Hem oldukça basit hem cilt için sağlıklı ve muhteşem bir çözüm olacaktır.

Cilt Maskesi

Cilt maskesi olarak Zeytinyağı cilt için kusursuz bir maske niyetiyle de kullanılabilir. 1 yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı kadar bal, 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ve birkaç damla limon suyu iyice karıştırılmalıdır. Hazırlanılan bu karışım önceden temizlenen cilde direkt olarak uygulanmalıdır ve maske 5 ile 10 dakika kadar bekletilmelidir. Maskeyi yüzde belli bir süre bekledikten sonra ılık suyla durulanmalıdır. Yumurta, cildi sıkılaştırırken bal da, ciltteki akne problemlerini çözerek nemlendirmeye yardımcı olacaktır. Zeytinyağı cilde muhteşem bir yumuşaklık katar ve C vitamini deposu olan limon, cildin ışıldamasına yardımcı olmaktadır. Dudak bakımı için zeytinyağı, eritilmiş balmumu ve istenen bir esansiyel yağ karıştırılarak muhteşem bir dudak balm’ı yapılabilir. Hazırlanan bu katkısız dudak balm’ı kişinin dudaklarını yumuşacık yapacak. Çatlamasına ve kurumasına engel olacaktır.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!