Ana SayfaGüzellikCilt BakımıElma Sirkesi Sayesinde Siyah Noktalardan Kurtulun

Elma Sirkesi Sayesinde Siyah Noktalardan Kurtulun

Sizlerde elma sirkesi sayesinde siyah noktalardan kurtulun. Fakat cildi tahriş etmemesi için doğru kullanılması gerekir.

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Siyah noktalar en sık görülen şikayetler arasındadır. Genellikle yağlı ciltlerde daha fazla görülür. Ancak zaman zaman kuru ciltlerde de ortaya çıkabilir. Siyah noktalar tedavi edilmediğinde cilde son derecede zarar verir ve sivilceye dönüşmesine neden olur. Aynı zamanda siyah nokta temizlenmediği sürece ciltte çukurlaşma oluşur. Bu nedenle düzenli olarak siyah noktaları temizlemeli ve doğal yöntemler ile oluşmasını engellemelisiniz. Elma sirkesi ile siyah noktalarla savaşabilirsiniz. Bakterileri öldürür, cildi temizler, ölü deriyi atar ve siyah noktaların temizlenmesine yardımcı olur. Sizlerde elma sirkesi sayesinde siyah noktalardan kurtulun. Fakat cildi tahriş etmemesi için doğru kullanılması gerekir.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Siyah noktalar birçok insanın savaştığı cilt sorunlarından biridir. Bu cilt sorunu en çokta yüz ve sırt bölgelerinde görünür. Tedavi edilmediğinde ciltte lekelenmeye ve hatta skar kalmasına neden olur. Elma sirkesi bakterileri önler, sebum dengesini korur, yağ bezelerini önler ve ciltteki kirlerin atılmasını sağlar. Siyah noktaları da bu sayede temizler ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar. Ayrıca elma sirkesi cildi parlatır, akneleri önler ve sivilce oluşumunu engeller.

Elma Sirkesi Ciltte Nasıl Kullanılır?

Elma sirkesi çok sık kullanıldığında ve yanlış uygulandığında cilt tahrişine neden olur. Aynı zamanda ciltteki sebum dengesini bozarak sivilce ve akne oluşumuna sebebiyet verir. Elma sirkesi sadece sorunlu olan bölgede kullanılmalıdır. Siyah noktaların oluştuğu bölgeye az miktarda pamuk yardımıyla elma sirkesini cilde uygulayabilirsiniz. Elma sirkesinin faydalarını daha iyi görebilmek için gece kullanabilirsiniz. Böylelikle gece boyu siyah noktalarla savaşacaktır.

Elma Sirkesi Ne Sıklıkla Cilde Uygulanmalıdır?

Siyah noktalardan biran önce kurtulmak istiyorsanız elma sirkesini düzenli olarak kullanmalısınız. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Ancak pamuk yardımıyla sadece siyah noktaların olduğu bölgeye sürmelisiniz. Aksi taktirde cildin tahriş olmasına neden olabilir. Elma sirkesi son derecede etkili bir yöntemdir. Düzenli kullanımda cildin yağ dengesini koruyacak ve tertemiz cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Siyah noktalardan kısa sürede kurtulmak için sizlerde elma sirkesini kullanabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!