Ana SayfaGüzellikMakyajYılbaşı Gecesi Nasıl Makyaj Yapmalısınız?

Yılbaşı Gecesi Nasıl Makyaj Yapmalısınız?

Yeni yılın ilk dakikalarında makyajınız ile herkesi büyüleyebilirsiniz. Yılbaşı gecesi nasıl makyaj yapmalısınız?

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Yeni yıla girerken özellikle kadınlar bakımlarına çok dikkat ederler. Kıyafet, takı ve aksesuarlar tamamlandıktan sonra gecenin en dikkat çeken kadını olmak için makyaj tüyolarına dikkat etmelisiniz. Yılbaşı makyajı yaparken kullandığınız renkler gecenin ışıltısına uyumlu olması gerekir. Yeni yılın ilk dakikalarında makyajınız ile herkesi büyüleyebilirsiniz. Yılbaşı gecesi nasıl makyaj yapmalısınız?

Makyajlarda Yılbaşı Farklılığı

Güzel bir makyaj için temiz ve bakımlı cilde sahip olmanız gerekir. Cildin nemli olması yılbaşı makyajının iyi oturacağı anlamını taşır. Eğer yıpranmış bir cildiniz varsa makyaj öncesinde maske uygulaması yapabilirsiniz. Cildin parlamasıyla makyaj dokunuşlarına geçilebilir. Günlük yaşantınızda kullandığınız renklerin dışına çıkıp daha koyu ve daha renkli tonları seçebilirsiniz. Parlak ve simli göz farları ve daha net görünen rujlarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz. İddialı ve çarpıcı renkleri bu akşam istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Gözaltı ve göz çevresinde kullandığınız far gözlere derinlik ve farklılık katacak. İlk bakışta göze çarpan alan gözler olduğu için bu gece siz değil gözleriniz konuşsun.

Yılbaşı Makyajı Tüyoları

Yılbaşı akşamı denilince ilk akla gelen kırmızı ruj ve iddialı çekilen eyelinerdır. En güzel ve en iyi sonuç için bu iki detaya önem vermeniz gerekir. Genelde göz makyajında gri, siyah, bordo ve mor renkler kullanılır. Gölgelendirmelerle bakışları daha farklı hale getirebilirsiniz. Dudaklarınıza dürdüğünüz kırmızı rengi daha çok netleştirmek için eyelinerı daha ince çekerek tüm ilgiyi dudaklarınıza verebilirsiniz. Eyeliner seçiminizi siyah değil gümü grisi, yeşil veya lacivert olarak tercih edebilirsiniz. Ayrıca altın rengini de elbisenize uyarsa rahatça kullanabilirsiniz.

Bu Gece Farklı Olmalısınız

Yılbaşı gecesi cesur, iddialı ve çekici olmak için doğru ve yerinde makyaj uygulaması yaparak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Gecenin ışıltısı kadar sizinde ışıltınız ortamı aydınlatmaya yetecek. Çünkü simli ve parlak renklerle uygulanan makyaj teknikleri yılbaşı konseptine uygun halde yapılmaktadır. Bu geceye hazırlanırken makyajınızı tamamlamak için iddialı renkler tercih etmelisiniz. BU arada giyeceğiniz kıyafete göre makyaj yaptırmayı asla unutmayın. Bakımlı ve çekici olmak bir bütünlülük gerektirmektedir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!