Ana SayfaGüzellikCilt BakımıEşek Sütü İle Cilde Nasıl Bakım Yapılır?

Eşek Sütü İle Cilde Nasıl Bakım Yapılır?

İçerdiği besin değerleriyle kusursuz bir cilt elde etmeye yardım etmektedir. Peki, eşek sütü ile cilde nasıl bakım yapılır?

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Eşek sütü günümüzde, anne sütüne en yakın süt olarak bilinmektedir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından da merak edilmektedir. Mucizevî özellikleriyle ön plana çıkan Eşek sütü sabununun, düzenli olarak kullanıldığı zaman pek çok etkisi bulunur. İçerdiği besin değerleriyle kusursuz bir cilt elde etmeye yardım etmektedir. Peki, eşek sütü ile cilde nasıl bakım yapılır?

Eşek Sütü ve Cilt Bakımı

Eşek sütü; içeriğinde bol miktarda E, C, B2, B1 ve A vitamini bulundurur. Bu içeriği nedeniyle besleyici özelliğe sahiptir. Aynı zamanda yüksek oranda; sodyum, çinko, kalsiyum, magnezyum ve potasyum da içermektedir. Cilt bakım rutinine eklendiği ve düzenli uygulama yapıldığı zaman, pek çok problemi doğrudan çözmektedir. Düzenli bir şekilde sabah uyandıktan ve akşam saatlerinde makyaj temizliğinden sonra kullanılmalıdır. Cildi temizlemekle beraber aydınlık bir görünüm elde etmeye de yardımcı olur. Cilt kusurlarını hızlı bir biçimde tedavi etmektedir.

Cilt Bakımında Eşek Sütü Kullanımı

Eşek sütü; içerdiği vitaminlerle ve yararlı maddeler nedeniyle kullanılmaya başlandığı ilk andan itibaren etkisini sürdürmektedir. Cilde uyumlu PH seviyesi bulunur ve diğer bakım ürünlerine oranla doğal içerikli olduğu için herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kullanımı oldukça rahattık ve her cilt tipi kullanabilmektedir. Kuru, karma ya da yağlı ciltlerin rahatlıkla kullanabileceği özellikler taşır. Uzun süreli kullanım ömrü de bulunur.

Eşek Sütü ile Cilt Bakımı Uygulaması

Eşek sütünden yapılan sabunlar, ciltte bulunan bütün lekelerin çok kısa bir süre içinde ortadan kalkmasına yardım eder. Cilt kararmalarıyla beraber siyah noktaların giderilmesinde de kullanılmaktadır. Mevcut akneleri kurutma özelliğiyle beraber, sivilce ve akne oluşumunu da engellemektedir. İnce kırışıklıkların azalmasına yardım ederken, yeni kırışıklıkların oluşmasını geciktirmektedir. Cildin yağ dengesini korur ve fazla yağlanmayı önler. Kızarıklık ve tahrişlerin oluşmasını özellikle hassas ciltlerde engeller. Egzama ve sedef gibi deri hastalıklarını önlediği ve rahatlattığı da ortaya konmuştur. Eşek sütü ile cilt temizliği yapıldığı zaman ılık su kullanılmalıdır. Ilık su ve eşek sütü gözeneklerin içini derinlemesine temizlemektedir.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!