Ana SayfaEl İşleriKullanılmayan Kot Pantolonlardan Çanta Yapımı

Kullanılmayan Kot Pantolonlardan Çanta Yapımı

Eski Kot Pantolonlardan Çanta modelleri yaptık. Sizde bu içeriğimiz sayesinde evinizde kullanılmayan eski bir kot pantolon kullanarak 4 farklı çanta yapmanız mümkün.

Elif Saim
Elif Saim
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Geri dönüşüm, son zamanlarda çok daha yaygın olan ve üzerinde durulan bir kazanım şeklidir. Geri dönüşüm için sınır tanınmazken, bu sayede kullanılmayan kot pantolonlardan çanta yapımı da keşfedilmiştir.

Kullanılmayan kot pantolonları, kaliteli kumaşları ve çanta yapımı için uygun boyutlardaki parçalara sahiptir. Doğal olarak, kot ve şık bir çanta yapımı da maliyetsiz ve oldukça kolaydır. Çanta yapımı için; kullanılması gereken malzemelerin neler olduğu, hangi adımlar izlenerek çantanın tamamlanması gerektiği, bilinmelidir.

Kullanılmayan Kot Pantolonlardan Çanta Yapımı İçin Neler Gerekir?

Kullanılmayacak olan kot pantolondan yapılacak şık kot çantaları için, bazı nesneler gereklidir.

Bu nesneler:

  • Makas
  • İğne ve iplik
  • Ölçüm yapmaya uygun olan metreler
  • Süslemek için kullanılmak istenen nesneler
  • Fermuar

Gibi gerekenler, çanta yapımı için mutlaka tedarik edilmelidir.

Kullanılmayan Kot Pantolonlardan Çanta Yapımı Nasıl Sağlanır?

Çanta yapılmaya başlanmadan hemen önce, tedarik edilmesi zorunlu olan malzemelerin hazır olarak bulunduğuna emin olunur. Daha sonra, pantolonun bacak kısımlarından, aynı uzunlukta olacak şekilde kesilmesi sağlanır. Her iki bacak kısmı da ayrı ayrı kesildikten sonra, düz bir kumaş olması sağlanacak şekilde, dikiş yerlerinden de kesilmesi sağlanır.

Paçalardan bir tanesinin üst kısımlarında, çantanın alt düzleminin ne büyüklükte olması isteniyorsa, buna uygun bir parça ve yan taraflar için de uygun büyüklükte iki ayrı parçanın kesilmesi sağlanır. Parçalar içerisinden ilk önce taban ile uzun kenarların, daha sonra da taban ile yan kenarların dikişinin sağlanması gerekir. İskelet olarak hazır hale gelen çantanın üst kısmına fermuar da eklenir ve çanta kullanıma hazır hale gelir.

Kullanılmayan Kot Pantolonlardan Çanta Yapımı Ne Kadar Sürer?

Kullanılmayan kot pantolonların kullanılmasıyla yapılacak olan çantalar, el beceri hızına göre belirlenen bir sürede kullanıma hazır hale gelir. Bu hız da tamamen bireysel olduğu için, kimi insanların çantaları bir günde hazır olurken; kimi insanların ki bir hafta veya aylar dahi sürebilir. Ayrıca, çanta üzerine eklenmek isteyen süslerin zaman alması veya çantanın ütüye ihtiyaç duyuyor olması gibi faktörler de çantanın hazır olma süresini değiştirir.

Eski Kot Pantolondan 4 Adet Çanta Yapımı Video Anlatım

Bu Konular İlginizi Çekebilir!