Ana SayfaSağlıkŞifalı BitkilerŞifalı Bitkiler İle Nasıl Botoks Yapılır?

Şifalı Bitkiler İle Nasıl Botoks Yapılır?

Aslında şifalı bitkiler ile botoks nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak edenler için hemen mucizevi doğal botoks reçetelerimizi verelim.

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Botoks kadınların son yıllarda oldukça fazla tercih ettikleri bir gençleşme yöntemidir. Ancak estetik operasyon olması nedeniyle de pek çok riski beraberinde getirmektedir. Doğa kadınlara mucizeler sunmaktadır. Yapılacak kolay ve ucuz karışımlar ile ciltte botoks etkisi yaratmak çok kolay olmaktadır. Aslında şifalı bitkiler ile botoks nasıl yapılır? sorusunun cevabını merak edenler için hemen mucizevi doğal botoks reçetelerimizi verelim. Doğal botoks maskelerinin ardından yüzünüzü mutlaka iyice durulayın ve ardından bir nemlendirici yardımı ile cildinizi nemlendirin.

Havuç Suyu ile Doğal Botoks

Doğal botoks etkisi nasıl sağlarım diye düşünenler için oldukça kolay bir yöntemdir. Bu mucize karışım için sadece bir yemek kaşığı buğday nişastası, yarım çay bardağı taze sıkılmış havuç suyu, yarım su bardağı su, 5-6 damla limon suyu gereklidir. İlk yapmanız gereken havuç suyu, su ve nişastayı iyice karıştırmak ve bu karışımı kısık ateşte kaynatmak olacaktır. Karışımı soğutun ve içine limon suyunu ekleyin. Cildinize temiz bir pamuk yardımıyla uygulayın. Yüzünüzde yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile temizleyin. Arka arkaya üç gün uygulayın. Cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

Botoks Etkili Muz Maskesi

Yarım muz, 1 çay kaşığı doğal zeytinyağı ve 1 çay kaşığı bal kullanarak cildinizde mucizevî bir sıkılaşma sağlayabilirsiniz. Bir kâsede önce muzu iyice ezin. Ardından bal ve zeytinyağını ekleyerek iyice harmanlayın. Karışımı 10 dakika dinlendirin ve yüzünüze, boynunuza uygulayın. Yaklaşık 20 dakika sonra yüzünüzü ve boynunuzu soğuk su ile yıkayın. Maskeyi haftada bir gün kullanabilirsiniz.

Botoks Etkili Yumurta Beyazı Maskesi

Bir yumurtanın beyazı, 1 çay kaşığı doğal bal, 1 çay kaşığı doğal zeytinyağı ve 5-6 damla limon suyu ile yüzünüzde harikalar yaratabilirsiniz. Yumurta beyazını mikser yardımıyla yaklaşık 3 dakika kadar çırpın. Köpük kıvamına gelen yumurta beyazına önce bal sonra zeytinyağı ve en son limon suyunu ekleyin, iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!