Ana SayfaSağlıkŞifalı BitkilerBamya Tohumunu Birde Böyle Tüketin!

Bamya Tohumunu Birde Böyle Tüketin!

B ve C vitaminleri yönünden potasyum, demir, kalsiyum gibi mineraller bakımından oldukça zengin olan bamya tohumun faydalarını sizler için araştırdık. Ayrıca bu tohumu nasıl kullanmanız gerektiğini de bu videoda bulabileceksiniz.

Doğal Bilgiler
Doğal Bilgiler
Youtube Kanalı

Yazar İçerikleri

Bamya tohumu sağlığa olan faydaları nedeniyle son günlerde adından sıkça söz ettirmeye başladı. B ve C vitaminleri yönünden potasyum, demir, kalsiyum gibi mineraller bakımından oldukça zengin olan bamya tohumun faydalarını sizler için araştırdık. Ayrıca bu tohumu nasıl kullanmanız gerektiğini de bu videoda bulabileceksiniz.

Bamya Tohumunu Birde Böyle Tüketin!

Daha önce sizlere bamya suyunun şeker hastalarına çok iyi geldiğini söylemiştik. Bu güzel sebzenin içindeki minik çekirdekler kurutularak bamya tohumu elde ediliyor. Bahçenizde yetiştirip tohumlarını kurutarak elde edebileceğiniz gibi bamya tohumlarını aktarlardan da alabilirsiniz.

Bamya tohumu diyabet rahatsızlığı olanlar için faydalıdır. Bamya tohumu itinalı kullanıldığında mide ve bağırsakların çalışmasını sağlayarak hazma destekçi olur. Sindirimi kolaylaştırdığı için kilo vermeye de yardımcı olan bamya tohumu son günlerde en çok bunun için tercih ediliyor. En büyük yararı eklem ağrılarına çok faydalı olması ve hatta tedavi etmesidir. Bamya tohumunu her sabah aç karnına 7 8 adet ezerek suyla yutulmalıdır. Bamyada lif oranı çok yüksektir.

Mucize besin durumunda olan bamya, idrar söktürücüdür ve kabızlığı gidermekte faydalıdır. Mineraller tarafından da zengin olan bamya tohumu halsizliğe faydalıdır. Bamya tohumu kolesterolü düşürür. Bağışıklığı güçlendirerek vücudu hastalıklara karşı korur.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!