Ana SayfaSağlıkŞifalı Bitkiler

Şifalı Bitkiler

7 Zeytin 1 İncir Kürü Nasıl Yapılır?

7 Zeytin 1 İncir Kürünü Kuran-ı Kerim’de yer alan zeytin ve incir yemenin faydalarını, yaşlanma sürecini yavaşlatmayı amaç edinen Japon bilim insanları da keşfetmiştir.

Damar Tıkanıklığına Çoban Çökerten Otu

Ciddi bir rahatsızlık olan damar tıkanıklığı için harika bir bitkiden bahsedeceğiz. Sadece 21 gün sonra damar sorunlarını yok eden bitki: Damar Hastalığınız varsa şifalı çoban çökerten otu kullanarak kurtulabilirsiniz.

Bamya Tohumunu Birde Böyle Tüketin!

B ve C vitaminleri yönünden potasyum, demir, kalsiyum gibi mineraller bakımından oldukça zengin olan bamya tohumun faydalarını sizler için araştırdık. Ayrıca bu tohumu nasıl kullanmanız gerektiğini de bu videoda bulabileceksiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağının Faydaları Nelerdir?

Cilt için üzüm çekirdeği yağının faydaları nelerdir? Üzüm çekirdeği yağı cilt bakımında nasıl kullanılır? Cilt bakımında etkili yöntemler

Kanı Temizleyen Şifalı Bitkiler

Vücudumuzdaki kanın temiz olması sağlığımız için çok önemli. Peki Kanı temizleyen şifalı bitkiler hangileri? İşte Kanı Temizleyen şifalı bitkiler.

Defne Yaprağı Yağı Faydaları ve Kullanımı

Son zamanlarda özellikle sağlık konusunda başarılı sonuçlar alınması ile defne yaprağı yağı faydaları ve kullanımı ile ilgili sorular da...

Vücudunuzdan İltihabı Atan Doğal Besinler

Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı besinlerdeki antioksidanlar hücreleri serbest radikallere karşı koruduğunu ve vücutta iltihabın azaltılmasına yardımcı olduğunu belirterek önemli açıklamalarda bulundu

Uçucu yağların özellikleri nelerdir?

Uçucu yağlar genellikle damıtma yolu ile elde edilen ve doğada bir bitkinin yanından geçerken kokusunu aldığınız koku moleküllerinden elde edilir.