Ana SayfaSağlıkŞifalı BitkilerAkciğer Hasarını Onaran, Enfeksiyonlarla Savaşan ve Akciğer Sağlığını Artıran 9 Şifalı Bitki

Akciğer Hasarını Onaran, Enfeksiyonlarla Savaşan ve Akciğer Sağlığını Artıran 9 Şifalı Bitki

Akciğer sağlığı açısından hangi bitkiler faydalıdır? Vücudumuzda enfeksiyonlarla savaşan, akciğeri onaran 9 şifalı bitkiyi Faydalı Bilgin Editörümüz sizler için araştırdı.

Faydalı
Faydalı
Türkiye’nin Faydalı Bilgi Kaynağı!

Yazar İçerikleri

Ne zaman bir öksürük, soğuk algınlığı ya da tıkalı bir burununuz olsa, sorunu doğal olarak tedavi etmeye çalışmadan önce hemen pahalı ticari ilaçlara başvurmayın.

Semptomları yatıştırabilen ve daha fazla komplikasyonu önleyebilen sayısız doğal bitki ve şifalı otlar vardır.

Bu dokuz bitki bağışıklık sistemini güçlendirir, sağlıklı akciğerleri destekler ve soğuk algınlığı ve enfeksiyonlarla savaşır: Nane

Nane, nefes almayı kolaylaştıran ve solunum sisteminin kaslarını gevşeten mentol içerir. Aynı zamanda tıkanıklıklarla savaşır ve çok sayıda hastalığı önleyen antioksidanlar açısından zengindir.

Osha Kökü

Bu kök, Rocky dağ bölgesine özgüdür ve akciğeri destekleyen, onların dolaşımını arttıran ve böylece nefes almaya yardımcı olan kafur ve diğer bileşikleri içerir.

Okaliptüs

Okaliptüs birçok öksürük pastilinde ve öksürük şuruplarında bulunur, çünkü bu, tıkanıklıkla mücadele eden bir bileşik olan cineole içerir, öksürüğü yatıştırır ve sinüs pasajlarının iltihaplanmasını tedavi eder. Antioksidanları bağışıklık sistemini güçlendirir.

Sinir Otu Yaprağı

Sinir Otu yaprağı güçlü antibakteriyel, anti-enflamatuar ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir, bu nedenle kuru öksürüğü yatıştırır, akciğer tahrişlerini ve soğuk algınlığını tedavi eder ve akciğerlerde mukus üretimini destekler.

Adaçayı

Adaçayı esansiyel yağları ve adaçayı çayı, solunum yolu hastalıkları ve akciğer sorunları durumunda son derece faydalıdır. Aromatik özelliklerinin solunumu sinüsleri temizler ve akciğer problemlerini yatıştırır.

Meyan Kökü

Meyan kökü, iltihaplı mukoza zarını temizler ve bağışıklık sistemini güçlendirir ve özellikle mide, akciğer ve boğaz için faydalıdır. Mukus kaldırmak için vücuda yardımcı olur ve boğaz tahrişlerini yatıştırır.

Kekik

Bu yaygın bitki, güçlü antiseptik esansiyel yağları sayesinde göğüs tıkanıklığıyla savaşmak için kullanılabilir. Kekik yağı doğal bir antibiyotik ve anti-mantardır. Kekik çayı içmek ayrıca enfeksiyonunuzla savaşmak için vücudunuzdaki bakterileri ve virüsleri temizlemeye yardımcı olabilir.

Sığır Kuyruğu Otu

Sığır Kuyruğu Otu, akciğerlerdeki aşırı miktardaki mukozayı etkili bir şekilde temizler, bronşiyal tüpleri temizler ve solunum yollarının iltihaplanmasını rahatlatır. Yaprakları ve çiçekleri güçlü bir bitki özünün hazırlanmasında kullanılır.

Güvey Otu

Bu bitkideki vitaminler ve besinler bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca doğal dekonjestanlar olarak hareket eden ve histamin azaltan karvakrol ve rosmarinik asitte de yüksektir. Solunum sisteminin sağlığını destekler ve burun geçişinde hava akışını sağlar.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!