Ana SayfaGüzellikKaş Doldurma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Kaş Doldurma İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

Fatma Sezer
Fatma Sezer
Blog Yazarı

Yazar İçerikleri

Kaş doldurma işleminde hijyen çok önemlidir. Birçok insanın merak ettiği kaş doldurma işlemi nasıl yapılmaktadır? Sorusu için ilk önce kaş doldurma işlemi sırasında kullanılan cihazın temiz, hijyenli ve bakımı olması gerekiyor ve kaş doldurma işlemi sırasında mutlaka krem kullanılmadır ki kaşlarınız yıpranmasın ve kopmasın kaş doldurma işlemden hemen sonra hiçbir kötü görüntünün oluşmaması için bu işlemlerin yapılması şarttır. Yeni kaşlarınız çıkarıldığı anda bakımı ve kontrolü çok önemlidir. Kaşların iyileşme süresi kişiden kişiye değişir ancak ortalama 25 ile 30 gün arasında iyileşir.

Kaş Doldurma İşleminde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

1- Yanlış ürünlerin seçimi: Jel far veya kalem şeklinde kaş dolgusu vardır. Kaşlarınızı yenilemeye yeni başladıysanız jel ürünüyle ilgili zorluk yaşayabilirsiniz.Yeni başlayanlar için biraz daha fazla deneyime sahipseniz kaş kalemi ve kaş kalemi kullanabilirsiniz.

2-) Yanlış renkte ürünler kullanmak: Kaş renginizden daha koyu olan bir ürün kullanıyorsanız baskınız netleşir ve böylece iyi görünmez. Doğal bir görünüm istiyorsanız kaşınıza özel bir ton açık ürün seçmelisiniz. Açık tonlar hataları azaltır ve doğal bir görünüm kazandırır.

3-) Fazla miktarda ürünlerin kullanımı: Bu ihtiyacınız olmadığında ilave ürünleri sürmek için yapılan en büyük hatalardan biridir. Ürünü azaltmak işinizi kolaylaştırır ve riski azaltır. Kaşlarınız için tüm ürünlere ek olarak göz bölgesine odaklanmak da yararlıdır.

4-) Kaşı normal şeklinden fazla doldurmak:

Kaşınızın şeklini takip etmiyorsanız örtmek istediğiniz yerleri doldurmanız yeterlidir. Bu sizi doğal olmak uzaklaştıracak. Bu nedenle doğal formunuzu daima takip etmeli ve ihtiyaç duyduğunuz yerleri doldurmalısınız.

Saç Tekniği ile Kaş Doldurma Nasıl Yapılır?

Saç şekillendirme ile kaş doldurma yapmak doğru ve düzgün yapılmazsa memnuniyetsizlik ve hatalara neden olabilir. Bu nedenle kesinlikle bir kaş tarafından bir uzman tarafından yapılmış kontur olmalıdır. Ek olarak kaşları veya saç ekimini yapan güzellik merkezi uzmanlarıyla kaşları saç tekniğiyle şekillendirmeniz gerekiyor. Bu süreçte kaşınızı dilediğiniz gibi uzmanlara çok iyi aktarmanız gerekir.

Kaş Doldurma İşlemi Sonrası Nelerde Dikkat Edilmelidir?

Kaş doldurma işlemini yaptıktan sonra dikkatli olmamız gerekiyor. Saç tekniğiyle koş doldurma işlemini yaptıktan sonra kremi kullanmayı unutmayın. Uygulamadan sonra mükemmel kaşlara sahip olmak istiyorsanız 1 hafta güneşe çıkılmaması gerekiyor.

Bu Konular İlginizi Çekebilir!