Ana SayfaGüzellikCilt BakımıCilt Lekelerini Yok Eden Mucize Maske

Cilt Lekelerini Yok Eden Mucize Maske

Cilt Lekelerini Yok Eden Mucize Maske için gerekli malzemeler, yapılışı, uygulanışı kısacası tüm detayları haberimizde. Porselen gibi bir cilt için gereken her şeyi anlattık.

Leyla Çevik
Leyla Çevik
Güzellik Uzmanı

Yazar İçerikleri

Cilt Lekelerini Yok Eden Mucize Maske tarifimize geçmeden önce kısa bir bilgilendirme yapalım. Yüz, boyun, gerdan ve el üstünde zamanla kahverengi lekeler oluşur. Bu lekeler bazen güneşin etkisiyle bazen hormonal bazen de gebelikten kaynaklanır. Estetik olarak rahatsızlık veren bu cilt lekelerinden kurtulmak imkansız değil. Üstelik bunun için kozmetik ürünlere ya da güzellik merkezlerine servet ödemenize gerek yok. Her mutfakta bulunan birkaç malzeme ile kolayca yapabileceğiniz mucize maske, cilt lekelerinden kolayca kurtulmanızı sağlayacak.

Cilt Lekelerini Yok Eden Mucize Maske İçin Malzemeler

Cilt lekelerini açarak kusursuz bir ten elde etmek istiyorsanız bu maske tam size göre. Sadece üç uygulamada cilt tonu dengelenir, gözenekler küçülür, güneş lekeleri, sivilce izleri ve doğum lekeleri yok olur.

İşte porselen gibi bir cilt için gerekli olan malzemeler;

  • 1 adet orta boy, organik domates
  • 1 tatlı kaşığı süt
  • 1 tatlı kaşığı mısır nişastası

Domates antioksidan özelliğe sahip olduğu için ciltte leke yapan mikropların yok edilmesini sağlar. Akne tedavisini destekler. Süt ve nişasta kırışıklıkları giderir, yaşlanma karşıtı etki sağlar pürüzleri yok eder ve gözenekleri küçültür.

Cilt Lekelerini Yok Eden Mucize Maskenin Yapılışı

Cilt tonunu düzenleyen, cildi yenileyen ve lekeleri yok eden mucize maske için kullanılan malzemelerin doğal olmasına dikkat edilmelidir. Organik ve kaliteli malzemelerle hazırlanan maske daha etkili olacaktır. Maske için ilk olarak rendenin küçük tarafıyla domates rendelenir. Rendelenen domates suyu ince delikli süzgeç yardımıyla süzülür. Daha sonra üzerine bir tatlı kaşığı süt ve bir tatlı kaşığı mısır nişastası eklenir. İyice karıştırılan maske kullanıma hazırdır.

Cilt Lekelerini Yok Eden Maske Nasıl Uygulanır?

Maskeyi uygulamadan önce cilt uygun temizleme losyonuyla temizlenir. Temiz cilde dairesel hareketlerle maske sürülür. 15-20 dakika beklenir ve ılık su ile cilt temizlenir. Ardından cilde günlük kullanılan nemlemdirici sürülür. Süt gibi bembeyaz bir cilt için uygulama haftada üç kere yapılmalıdır.

Cilt Lekelerini Yok Eden Maske Nasıl Saklanmalı?

Verilen malzemelerle hazırlanan maske ortalama bir haftalıktır. Yani bir kere hazırlandıktan sonra üç uygulamayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Hazırlanan maske cam bir kapta, ağzı kapalı olacak şekilde ve buzdolabında muhafaza edilmelidir. Maske ile ilgili detaylı bilgileri https://youtu.be/4MOE1LgQ7Ro bağlantısında bulabilirsiniz.

3 Defada Süt Gibi Bembeyaz Bir Cilt

Tüm Cilt Lekelerini Silip Atan Formül: ‘‘Soğan Suyu’’

Cilt Lekelerini Temizleyen Karbonat Limon Maskesi

Zahide Yetiş’in Cilt Lekelerini Yok Eden Maske Tarifi

Bu Konular İlginizi Çekebilir!